VISA a Mastercard zažívajú kvôli Bitcoinu a kryptu väčšiu konkurenciu

Zdá sa, že VISA a Mastercard budú zvyšovať poplatky pre obchodníkov, ktorí uskutočňujú platby pomocou debetných alebo kreditných kariet. Ľudia teda pravdepodobne budú za tovar platiť viac.

Podľa Wall Street Journal a Reuters budú v apríli poplatky pre obchodné banky stúpať. To znamená, že firmy ako JPMorgan, Citigroup alebo Bank of America začnú platiť vyššie poplatky.

Podľa Wall Street Journal asi 2.5% hodnoty tovaru a služieb sa využíva na pokrytie transakčných poplatkov. To znamená, že budú ľudia kvôli zvyšujúcim sa poplatkom v budúcnosti musieť platiť za rovnaký tovar viac.

To je veľmi pozitívna správa pre Bitcoin a kryptomeny, ktoré ponúkajú transakcie s nižšími poplatkami a bez kontroly centrálnou autoritou. Každý krát, keď zaplatíte 100 dolárov, až 2.5 dolára ide priamo na transakčné poplatky VISE a Mastercardu.

Využitím Lightning Network (LN) a Segregated Witness (SegWit) je možné znížiť poplatky ešte viac a spracovať transakcie veľmi rýchlo. Bitcoin- a kryptoanalytik Kevin Rooke začiatkom roka poukazoval na to, že medián transakčného poplatku pri platbe Bitcoinom je momentálne len cca 0.2 dolára.

Ľudia môžu teraz vďaka Lightning Network prispievať iným, keďže transakcie v LN sú spracované veľmi rýchlo a LN tak umožňuje aj mikrotransakcie. Naproti tomu VISA a Mastercard takto malé platby nespracovavájú a neumožňujú.

VIP skupina ma všetko, čo potrebujete

V budúcnosti by sa vďaka expanzii kryptomien a platobých brán, ktoré umožňujú platbu kryptomenami, tieto mohli stať konkurentom PayPalu, kreditných či debetných kariet a ďalších platobných spôsobov.

Zdroj: 1

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.