Predstavenie skupiny Digital Currency Group

  • Digital Currency Group je investičná spoločnosť zameraná na kryptomenový a blockchainový priemysel
  • Barry Silbert povedal agentúre Reuters, že plánuje vybudovať Digital Currency Group ako verejne obchodovaný konglomerát ako Berkshire Hathaway
  • Skupina Digital Currency Group má v portfóliu 100 a viac spoločností

Spoločnosť DCG, založená spoločnosťou Barry Silbert v roku 2015, bola pôvodne tvorená dvoma obchodnými spoločnosťami, Genesis Global Trading, obchodnou spoločnosťou s mimoburzovým obchodom a spoločnosťou Grayscale Investments, kryptoobchodnou spoločnosťou na správu aktív v kombinácii s niekoľkými osobnými investíciami spoločnosti Silbert.

Odvtedy spoločnosť DCG investovala do viacerých odvetví v kryptomenovom priestore. Od krypto-zmenárni až po blockchain protokoly k mediálnym spoločnostiam rozšírila spoločnosť DCG svoj vplyv na všetky oblasti na trhu.

Konečný cieľ? Ako hovorí Silbert Reuters , v profile z roku 2017 “sa usiluje postaviť DCG do verejne obchodovaného konglomerátu, akým je Berkshire Hathaway Inc., riadený legendárnym investorom Warrenom Buffettom.”

Cieľ vyzerá čoraz reálnejší, keď firma pokračuje v investovaní do blockchainu a krypto spoločností, z ktorých niektoré majú hlboký vplyv na formovanie krypto sveta.

Zdroj: theblockcrypto

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.