Najznámejšie odvetvia, ktoré naruší blockchain (2/4)

V prvom diely tohto seriálu sme si objasnili, ako môže technológia blockchain narušiť  bankovníctvo a zdravotníctvo. V tomto článku sa pozrieme ako môže ovplyvniť zdravotné záznamy a hlasovanie, či už v policitých, alebo iných voľbách.

Prvý článok nájdete tu:

Zdravotná starostlivosť

Sektor zdravotnej starostlivosti je náchylný, pokiaľ ide o riadenie údajov pacientov a prenos informácií. V tomto odvetví chýbajú stanovené normy na správu lekárskych záznamov a na vytvorenie riadnych technických vylepšení a na riešenie bezpečnostných problémov. Nezmeniteľná technológia blockchain vytvorila funkčné riešenie problému. Odvetvie zdravotníctva tak môže využívať decentralizovaný softvér na správu verejných záznamov. Ako jedny z prvých sa do tohto projektu pustil DentaCoin, ktorý sa zameriava na zubných lekárov.

Pomocou blockchainu budú mať nemocnice a lekári prístup k súborom pacientov bez toho, aby sa zaoberali problémami s papierovaním a neefektívnymi metódami overovania. Digitálne záznamy pacientov budú sprístupnené prostredníctvom cloudovej siete, do ktorej budú mať umožnený prístup z celého sveta.

Očakáva sa, že odvetvie vytvorí spojenie databáz v sieti s cieľom vyriešiť problémy s bezpečnosťou, zdvojením údajov alebo podvodnými zosobneniami.

Hlasovanie vo voľbách

Identita voličov bola v posledných rokoch najvyššou prioritou. Aby sa zabránilo duplicitám a podvodom, rozvíjanie blockchainu sa v nadchádzajúcich volebných scenároch podarilo zvrátiť. Na autorizáciu každého voliča môže byť použitá vyhradená auditná stopa. DAO alebo decentralizovaná autonómna organizácia zabezpečuje automatický systém riadenia na výber voličov a zabezpečenie toho, aby každý volič dostal svoj hlas.

Blockchain infraštruktúra nie je schopná robiť podvody. Z tohto dôvodu v takomto usporiadaní nebude existovať priestor na akúkoľvek volebnú chybu. Výsledky budú udržiavať DAO, ktoré budú nezaujaté a nekonkrétne. Myšlienku volebného systému už  testujú na Ukrajine. Viac info nájdete v tomto článku.

BCO, Aurore sa za posledný týždeň darilo, informáciu o nich ste u nás získali v predstihu. Zle nedopadol ani FUN a dnes sa pridal XRP, ktorý sme v našej VIP skupine mali včas zanalyzovaný.  

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences