LN – Impulz pre Bitcoin

Kryptomenová komunita oslavuje to, čo mohla byť vôbec prvá transakcia na sieti Bitcoin Lightning Network (LN). Navyše dobrou správou je, že platobná operácia Bitcoin bola “okamžitá a bezplatná“.

Transakcie LN dokážu byť lacnejšie a rýchlejšie

Kryptomenová komunita je čoraz viac nadšená implementáciou LN, pretože sľubuje výrazné zníženie poplatkov Bitcoinových transakcií a zároveň umožňuje okamžité transakcie. Sociálne médiá bzučia s odkazmi na novinky o pokroku technológie LN. A keď na Reddit používateľ btc_throwaway1337 oznámil, že úspešne použil sieť LN na nákup, krypto nadšenci odmenili správu viac ako 1500 hlasmi.

Užívateľ btc_throwaway1337 konkrétne oznámil:

Použil som sieť Lightning Network (cez lnd) na zakúpenie AR300M VPN Router cez TorGuard a mám ho tu! Toto mohol byť prvý fyzický nákup na LN. Skúsenosti s nákupom opísal takto: „Bolo to všetko rýchle, jednoduché, bezbolestné a najdôležitejšie: okamžité a bez poplatkov!“ Používateľ btc_throwaway1337 tiež predložil dôkaz o kúpe, ktorý je uvedený tu, čo naznačuje, že finančná transakcia pre kanál stojí okolo 2,40 USD. TorGuard je poskytovateľom anonymných virtuálnych súkromných sietí (VPN), proxy a e-mailových služieb. A pretože TorGuard má už otvorené kanály s predajcami a používateľmi, mohol použiť ten istý kanál aj na smerovanie platieb iným.

LN Rozmiestnenie uzlov a kanálov

Bitcoin Lightning Network je decentralizovaný systém, v ktorom účastníci môžu implementovať dôveryhodné mikroplatobné kanály na vykonanie jednej alebo viacerých platobných transakcií mimo blockchainu – transakcie sa vykonajú medzi kanálmi. Po dokončení sa tieto transakcie vysielajú ako jedna transakcia do blockchainu. Po uzavretí platobného kanála sa transakcie prepíšu do Bitcoin blockchainu.

V dôsledku toho, bez ohľadu na počet uskutočnených transakcií, sa na blockchain pristupuje iba dvakrát – pri otvorení a zatvorení kanála. Implementácia uzlov LN získava dynamiku a od tohto písania sa LN môže pochváliť s viac ako 67 uzlov a 128 kanálov bežiacich na hlavnej sieti s kapacitou 133758803 satoshi, okolo 17,128,16 USD.

Nižšie uvedený graf zobrazuje pôsobivý pokrok LN

Technológia Lightning Network je ešte stále len experimentom. Rastúci počet uzlov a kanálov, ktoré sú už testované, však predpovedá, že plná realizácia LN sa uskutoční už čoskoro.

Zdroj: https://coins.live

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.