Francúzske obchody s tabakom budú od roku 2019 predávať Bitcoin

Adopcia a používanie kryptomien vo Francúzsku sú pripravené dostať začiatkom budúceho roka menšiu podporu. Francúzsky regulačný orgán ACPR odnož Banque de France vydal povolenie pre tabakové obchody v krajine k predaju Bitcoinu od 1. januára 2019.

Podľa správ Europe 1, tieto obchody, ktoré zvyčajne ponúkajú žreby a cigarety, budú odteraz ponúkať Bitcoin skrz partnerstvo s francúzskym startupom Keplerk.

Celosvetovo prvý

Partnerstvo s Keplerk taktiež zahŕňa sprostredkovateľa softwaru k lokálnemu peňažnému registru. Tento bude poskytovať infraštruktúru k predávaniu Bitcoinu zákazníkom cigaretových obchodov. Obchody, budú zákazníkom predávať kupón, ktorý následne zamenia za Bitcoin prostredníctvom kryptopeňaženky od Keplerk. Podľa Keplerk, bude toto na svete prvý krát, čo budú kamenné obchody predávať Bitcoin verejnosti.

Adil Zakhar, riaditeľ Keplerk pre stratégiu a pokrok komentoval voľbu obchodov s tabakom, ako nástroja pre predaj Bitcoinu:

„Majitelia obchodov s tabakom sú vynikajúcou voľbou, nakoľko majú dôveru zákazníkov a sú zvyknutý predávať kupóny, ku príkladu k dobíjaniu mobilných telefónov.“

Podľa Keplerk, projekt bude financovaný uplatnením 7% spracovateľského poplatku na každú transakciu. Spoločnosť ďalej odhalila, že zabezpečenie nevyhnutných povolení a partnerstiev trvalo približne rok a pol.

Rezignácia francúzskych regulácií

Francúzski finanční regulátori majú dlhotrvajúcu nedôveru voči kryptomenám a už viac krát varovali pred nebezpečím investície do krypto. V stredu, francúzska centrálna banka podčiarkla svoj skeptizmus voči kryptomenám vyhlásením, že ACPR vydalo povolenie k svojej vlastnej nezávislej funkcii. Toto, by ale nemalo byť brané ako kontrola projektu Kepler.

Vo vyhlásení zverejnenom v stredu Banque de France prehlásila:

„Sú to čisto špekulatívne aktíva a nie meny. Tí, ktorí investujú do Bitcoinu a ďalších krypto-aktív to robia na svoje vlastné riziko.“

Napriek takému regulačnému odporu je používanie kryptomien vo Francúzsku na vzostupe. Správa o kryptomenách z francúzskeho „Monsieur Bitcoin“, od Jeana-Pierre Landaua podstúpená v júli tohto roku francúzskemu ministerstvu ekonómie a financií zhŕňa väčšinu francúzskeho regulačného postoju k kryptomenám. Úryvok z tejto správy hovorí:

„Prístup práva je nechať kryptomeny a inovácie, ktoré so sebou prinášajú, vyvíjať sa vo virtuálnom svete,  ktorí okupujú.“

Podľa Europe 1, ACPR nevydalo povolenie kvôli priateľskému prístupu ku krypto, ale preto, že regulátori v krajine cítili, že rast Bitcoinu v celosvetovú menu je nevyhnutný. Je pre nich lepšie akceptovať realitu rozšíreného záujmu o Bitcoin a regulovať ho do maximálnej možnej miery, ako by mali byť mimo toho a nemať z toho nič.

Zdroj: 1

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.