Finanční experti hlásajú prichádzajúcu krízu. Aký to môže mať dopad na Bitcoin?

Po prvýkrát v histórii sa domáce bohatstvo v Spojených štátoch zvýšilo nad 100 biliónov dolárov, čo bolo zapríčinené nárastom hodnoty akcií a nehnuteľností. Analytici však tvrdia, že neudržateľný rast bohatstva by mohol spôsobiť pád, čo môže mať za následok, že sa kapitál čiastočne preleje do Bitcoinu.

Tempo je neudržateľné

V septembri dosiahlo americké bohatstvo hodnotu 100 biliónov dolárov, čo sa zdanlivo javí ako pozitívny vývoj pre tieto trhy. Ale v porovnaní so stagnáciou skutočného príjmu v USA je celkom jasné, že rýchle tempo rastu bohatstva nemôže byť dlhodobo udržateľné. Niektorí dokonca predpovedajú pád podobný v roku 2008.

Správanie podobné bublinám

Podľa spoločnosti Mould zažíva americký akciový trh jeden z najsilnejších býčich trhov v histórii a trh s nehnuteľnosťami rovnako naďalej zvyšuje svoju hodnotu. Ak však bohatstvo nemôže byť zabezpečené stabilným príjmom, trh sa bude správať veľmi citlivo.

“Rozdiel je pravdepodobne započítaný nárastom hodnoty finančných a iných aktív – akcií, dlhopisov, majetku a všetko od starožitností, automobilov, umenie až po víno a baseballové karty. A toto je jedno varovanie, že v určitom štádiu sa na celom svete spustí ďalší kolaps finančných trhov, ” povedal Russ Mould.

Životaschopnosť Bitcoinu ako investície

Bitcoin, podobne ako zlato, sa často považuje za aktívum bez korelácie so širším finančným trhom. Pohybuje sa nezávisle od tradičných aktív a komodít, čo umožňuje Bitcoinu a kryptomenám celkovo fungovať ako spoľahlivá poistka v čase neistoty na bežnom trhu.

Hoci medzi Bitcoinom a klasickým finančným trhom neexistuje žiadna korelácia, pokles globálneho trhu nezaručuje príchod býkov na kryptomenovom trhu.

Napriek tomu, prieskumy zistili, že viac ako tretina mladých ľudí plánuje investovať do Bitcoinu v najbližších rokoch a 80 percent mladých Američanov už počulo o Bitcoine. Je viac než pravdepodobné, že kríza na trhoch v blízkej budúcnosti nastane. Vtedy by sa Bitcoin mohol preukázať ako životaschopný uschovateľ hodnoty, rovnako ako zlato.

Zdroj: 1


Teraz je ten správny čas si zvoliť kryptomeny, ktoré v budúcnosti budú stáť za to. Vďaka naším analýzam, fundamentom a informáciám, ktoré denno denne vyhladávame a s vami zdieľame, vám uľahčíme rozhodovanie a pomôžeme vám na vašej ceste svetom kryptomien ?

BCO, Aurore sa za posledný týždeň darilo, informáciu o nich ste u nás získali v predstihu. Zle nedopadol ani FUN a dnes sa pridal XRP, ktorý sme v našej VIP skupine mali včas zanalyzovaný. 

V našich pravidelných víkendových analýzach máš možnosť každý víkend nájsť zanalyzované kryptomeny, v ktorý náš analytik Ing. Marek Jendrál poskytne stanovisko. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.