Facebook dokončuje aplikáciu FACECOIN, vlastný startup na blockchaine.

Facebook urobil pokrok vo svojom projekte na blockchaine. Špecializuje sa na smartkontrakty a uľahčenie platieb.

Podľa médií  Cheddar spoločnosť  Facebook najala malú blockchainovú spoločnosť s názvom Chainspace.

V Silicon Valley je tento krok označovaný ako “acqui-hire” a podľa správy štyria z piatich výskumníkov z Chainspace sa pripájajú k sociálnemu mediálnemu gigantu.

Zdroje oboznámené s touto záležitosťou povedali pre Cheddar, že uvedenie do prevádzky bude čoskoro ukončené, keďže spoločnosť Facebook najala väčšinu svojich súčasných zamestnancov.

Hovorca Facebooku tiež údajne potvrdil tento krok, odkazujúc na predchádzajúce vyhlásenie spoločnosti:

,,Podobne ako mnohé iné spoločnosti, spoločnosť Facebook skúma spôsoby, ako využiť silu blockchain technológie. Tento nový malý tím skúma veľa rôznych aplikácií.”

Bližšie k aplikácii Facecoin.

V máji minulého roka spoločnosť  Bitcoinist  uviedla , že spoločnosť Facebook to myslí veľmi vážne, pokiaľ ide o vytvorenie vlastnej kryptomeny, aby miliarde svojich používateľov umožnili elektronické platby.

Koncom decembra 2018 anonymné zdroje ukázali, že spoločnosť Facebook pracuje na stablecoine, aby používatelia aplikácie WhatsApp mohli prevádzať peniaze.

Spoločnosť Chainspace sa špecializuje na budovanie decentralizovaných smartkontraktov, ktoré by mohli uľahčiť platby, ako aj ďalšie služby využívajúce technológiu založenú na blockchaine.

Zdroj: 1

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.