Coinbase CEO Brian Armstrong novým krypto miliardárom

Vyzerá to, že trh kryptomien je aj napriek skoro rok trvajúcemu medvediemu trhu  a poslednému poklesu, ktorý znížil kapitalizáciu pod 200 miliárd stále lukratívnym odvetvím.

Majitelia a CEO niektorých kryptomenových podnikov (hlavne búrz) napriek horším podmienkam stále profitujú. Najnovším z týchto vizionárov, ktorý sa môže usmievať je Brian Armstrong.

Tridsaťpäť ročný absolvent univerzity Rice aktuálne pracuje ako spoluzakladateľ a CEO Coinbase, najväčšej kryptomenovej burzy v Spojených štátoch.

Spoločnosť, skrz zaisťovanie 300 miliónového kola financovania (vedeného prostredníctvom Tiger Global Management) dosiahla svoju doposiaľ najvyššiu hodnotu, a to 8 miliárd dolárov. Toto znamená, že Armstrong sa pripojil k svojim krajanom v „klube milionárov“ s majetkom ohodnoteným skoro na 1.3 miliardy dolárov pričom ešte začiatkom tohto roku bol niekde medzi 900 miliónmi a 1 miliardou.

Kto je Brian Armstrong?

Narodil sa a vyrástol v San Jose v Kalifornii. Armstrong vždy žil pohodlný, aj keď do istej miery obmedzený život. Obaja jeho rodičia boli úspešní inžinieri a zabezpečili mu počas dospievania všetko čo potreboval vrátane prostredia, ktoré ovplyvnilo jeho intelekt.

Napriek tomu, že videl internet ako nástroj, ktorý by mohol priniesť zmenu do spoločnosti, vždy mal pocit, že je príliš neskoro na zapojenie sa do internetovej revolúcie.

Keď sa mu dostal pod ruky dostal „whitepaper“ Bitcoinu, písaný od Satoshi Nakamoto, Armstronga nadchol nápad digitálnej meny, ktorá bola decentralizovaná a mimo dosahu vlád a centrálnych bánk.

Veril, v možnosť existencie finančného systému, ktorý by eliminoval politiku, ktorá podkopala silu, efektivitu a spoľahlivosť tradičných mien a ekonomického systému.

Armstrong nakoniec opustil svoju prácu v Airbnb, aby mohol pracovať pre Coinbase, navrhujúc ju ako prostriedok pre ľudí k nakupovaniu kryptomien prostredníctvom bankových prevodov a kart.

Aj, keď tohtotýždňový pokles v cene kryptomien nezmaže Armstrongov majetok, určite to trochu pocíti.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.