2018 – Rok kryptomien? 

2018 – Rok kryptomien? 

Uplynulý rok bol pre kryptomeny skvelý a jedinečný. Virtuálne meny sa stali súčasťou finančného systému a zaznamenali obrovský rast hodnoty. No prečo by rok 2018 nemohol byť ešte lepší? Čo pre to môžeme my, jednotlivci, spraviť? 

Rok 2017 bol z hľadiska kryptomien bezprecedentný. Exponenciálny rast, hodnota Bitcoinu dosiahla prvýkrát 5 miestnu sumu, úspechy ostatných kryptomien, záujem médií a verejnosti, a v neposlednom rade investorov. Nič na tom nepokazili ani korekcie v závere roka. Virtuálne meny a s nimi spojené technológie sa skrátka stali súčasťou nášho života a v najbližšej budúcnosti bude toto spojenie pravdepodobne iba rásť.

Niektorí sa však týmto zmenám bránia. Sú to v prvom rade banky a vlády, ktoré strácajú kontrolu nad financiami obyvateľstva a obávajú sa budúcnosti, v ktorej stratia svoje dominantné postavenie. Pre väčšinu populácie sú ale tieto zmeny veľmi prospešné. Medzi inými spomenieme iba niekoľko výhod kryptomien – jednoduchosť platieb (rýchlosť, veľmi nízke poplatky), anonymita či decentralizácia. A netreba zabúdať ani na vysokú návratnosť investícií do kryptomien. Pred nami je ale teraz nový rok, ktorý znamená množstvo príležitostí na to, aby sme aj my prispeli k tomu, že rok 2018 bude v znamení kryptomien. Ako na to?

  • Osveta

Informovaná spoločnosť = rýchlejšie osvojenie. Čím viac ľudí bude informovaných o výhodách kryptomien a technológiách, ktoré za nimi stoja, tým bude rýchlejšie prebiehať prijímanie kryptomien. Ak majú kryptomeny rásť, musia ich ľudia dobre poznať.

  • Vzdelávanie

Vývoj v oblasti kryptomien napreduje míľovými krokmi. Každý deň sa môžeme dozvedieť niečo nové o kryptomenách a vzdelanie v tomto ohľade znamená moc. Len informovaný človek dokáže naplno využiť potenciál kryptomien.

  • Používanie

Kryptomeny majú často nálepku „špekulatívnej“ investície. Tejto nálepky sa však môžu zbaviť len vtedy, ak sa naplní ich očakávaný význam – ich používanie. Neváhajte preto míňať časť svojich mincí aj za cenu, že by mohli mať časom vyššiu hodnotu.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.