Tone Vays: Bitcoin sa bude obchodovať medzi 6 000 až 10 000 dolármi minimálne do konca roka

Najväčšia kryptomena sa pomerne dlhú dobu drží v rozmedzí 9 000 a 10 000 dolárov. Tento týždeň sa začala hýbať výrazne smerom dole, pričom na niektorých burzách sa dokonca dostala pod 9 000 dolárov, aby sa následne vrátila na aktuálnych približne 9 300 dolárov. Mnoho analytikov a obchodníkov už dlhší čas predpovedá, že Bitcoin by sa čoskoro mal pozrieť nižšie. Následne by nás malo čakať pomerne nudné leto, kedy sa očakáva hlavne pohyb do strany. A koncom roka by sa už mal Bitcoin opäť šplhať smerom hore ku 12 000 až 15 000 dolárom. Taká je klasická analýza na najbližších 6 mesiacov zo strany mnohých kryptomenových obchodníkov. Avšak Tone Vays, jeden z najpopulárnejších kryptomenových obchodníkov, si myslí, že Bitcoin čaká odlišná cesta.

Tone Vays stále verí svojej predikcii

Tone Vays je úspešných kryptomenovým obchodníkom, ktorý si vybudoval pomerne dobrú povesť a veľkú komunitu sledovateľov. Jeho Youtube kanál patrí ku vôbec najsledovanejším čo sa obchodovania kryptomien týka. Veľa priaznivcov si získal aj tento rok potom, čo sa mu podarilo správne upozorniť na dno Bitcoinu približne na hranici 3 700 dolároch. V jeho poslednom videu, ktoré zverejnil dnes ráno, sa Tone Vays vyjadril, že si stojí za svojou predikciou ceny na najbližších niekoľko mesiacov.

„Tak ako hovorím už niekoľko mesiacov, nemám dôvod meniť svoju predchádzajúcu predikciu, ktorá tvrdí, že Bitcoin sa bude obchodovať medzi 6 000 a 10 000 dolármi drvivú väčšinu tohto roku.“

Tone rovnako upriamil pozornosť aj na koreláciu, ktorá je podľa neho veľmi viditeľná aktuálne medzi najväčšou kryptomenou a americkým indexom S&P 500. Napriek tomu, že podľa teórie by k takejto korelácii nemalo vôbec dochádzať, Tone Vays upozornil na to, že od vypuknutia koronavírusu je táto korelácia úplne očividná. Potvrdilo sa to aj pri posledných výraznejších pohyboch tento týždeň, kedy aj Bitcoin aj S&P 500 zažili pomerne značný prepad.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Austrálčania už môžu za Bitcoin platiť na pošte

Tone Vays rovnako upozornil na to, že najnižšou cenou, ktorú by sme mali tento rok ešte vidieť je približne 7 000 dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že by sme sa jej mali dočkať už počas leta, avšak Tone Vays sa bližšie nevyjadril o tom, kedy tieto lows predpokladá. Naopak verí, že do konca roka sa bude Bitcoin aj tak obchodovať iba v rozmedzí 6 000 až 10 000 dolárov.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.cryptoglobe.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.