Tone Vays: Bitcoin by sa už nemal dostať pod 7 000 dolárov!

Už dlhší čas sme sa podrobnejšie nepozreli na názory celosvetovo známych kryptomenových influencerov a obchodníkov na to, ako by sa mala vyvíjať cena najväčšej kryptomeny. S ňou je samozrejme ruka v ruke spojený aj cenový vývoj celého trhu. Niekoľko zo známych odborníkov sa v posledných dňoch vyjadrovalo práve na túto tému a preto si poďme pozrieť, ako to s Bitcoinom a kryptomenovým svetom aktuálne vyzerá podľa známych osobností.

Tone Vays: V najhoršom prípade sa môže Bitcoin dostať na 7 000 dolárov

Tone Vays je známym youtuberom z kryptomenového sektoru, ktorý má množstvo skúseností zo svojich predošlých pracovných pozícii najmä v obchodovaní. V jeho poslednom videu sa Tone Vays vyjadril, že aktuálne je veľmi zaujímavou hranicou na nákup BTC level 9 000 dolárov.

„Aký najhorší scenár pre Bitcoin vnímam ak prerazíme dole? Podľa mňa sa prinajhoršom dostaneme na 7 000 dolárov.

Tone Vays navyše rovnako upozornil, že čím dlhšie sa Bitcoinu darí udržať nad hranicou 10 000 dolárov, tým viac začína celá situácia byť optimistický a bullish. Tiež si myslí, že oproti tohtoročným low z hranice 3 600 dolárov sa Bitcoin dokázal veľmi rýchlo vzchopiť. Rovnako však jedným dychom dodáva, že aj od tohtoročného high na úrovni 12 500 dolárov je aktuálne Bitcoin pomerne ďaleko.

Prečítajte si tiež: ECB bude tlačiť na spustenie digitálneho eura

Ak by sa mal BTC vybrať smerom na 9 000 dolárov, tak ide podľa Vaysa o skvelú možnosť na dokúpenie najväčšej kryptomeny. Ak by však malo dôjsť až k tomu, že by sa BTC prepadol pod tento level, tak Tone Vays neverí, že by BTC spadol nižšie ako 7 000 dolárov. Naopak ak sa BTC poberie smerom hore, tak po prekonaní hladiny 12 000 až 12 500 dolárov, a teda tohtoročného high, „the sky´s the limit“ (nebo je limit). Tým len chce tento Vays upozorniť na to, že BTC môže naozaj prudko vystreliť, pričom sám vidí najbližšiu zastávku na hranici 16 000 dolárov.

Predikcia PlanB v súlade s Vaysom

PlanB, známy najmä vďaka svojmu Twitteru a obrovskému množstvo kryptomenových followerov, má veľmi podobnú predikciu ako Tone Vays. Tvorca Stock-to-flow modelu pre Bitcoin sa vyjadril, že 200-week MA (200 týždenný kĺzavý priemer), ktorý na cene BTC nebol prerazený z vrchu ako support, aktuálne svieti na úrovni 6 700 dolárov.

Podľa neho je tak predikcia Toneho Vaysa veľmi pravdepodobná. Rovnako sa vyjadril, že pokiaľ si Bitcoin udrží takú cenu ako má teraz, tak sa tento MA level (200-week MA) môže dostať level 7 000 dolárov už o mesiac.

Podstatná je najprv hranica 9 000 dolárov

Na to, aby sme dostali na level 7 000 dolárov, ak sa tam vôbec dostaneme, by teda bolo potrebné prekonať cenovú úroveň 9 000 dolárov. Tú vníma veľké množstvo obchodníkov ako aktuálne najsilnejší BTC support. Jedným z nich je napríklad Michael van de Poppe, analytik Cointelegraph Markets. Aj Poppe patrí k obchodníkom, ktorí sa aktuálne pozerajú na CMG futures gap na úrovni 9 600 dolárov. Ak by došlo k jeho vyplneniu, tak verí v otočku smerom hore, avšak v prípade silného poklesu je práve 9 000 dolárov ten level, na ktorom by sa bears mali zastaviť.

Trošku negatívnejší názor má Ronnie Moas, analytik spoločnosti Standpoint, ktorý verí vo väčší pád BTC. Podľa neho BTC kopíruje pohyb amerických trhov a v prípade väčšieho prepadu by sa mohol BTC dostať až pod 9 000 dolárov. Presnú hladinu toho, kam by sa takýto prepad mohol až dostať ale neurčil, avšak prerazenie supportu na 9 000 dolároch vníma ako veľmi reálne ak sa dočkáme prepadu na amerických trhoch.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://cointelegraph.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.