Istanbul Hard Fork Etherea je tu: Čo možno od neho očakávať?

Ethereum, jedna z najpopulárnejších kryptomien v oblasti smart kontraktov a vývoja decentralizovaných aplikácií (DApps), prešla hard forkom. Aktualizácia systému s názvom „Istanbul“ prináša nové funkcie a vylepšenia existujúceho riešenia.

Istanbul Hard Fork Etherea je live

Sieť Etherea si prešla dlho očakávaným hard forkom s názvom Istanbul. Uskutočnil sa na bloku s číslom 9 069 000 a predstavuje tretiu celosieťovú aktualizáciu v roku 2019. Je zaujímavé, že toto je ôsmy hard fork, ktorým si blockchain Etherea prechádza od svojho založenia, pričom posledným z nich bol Konštantínopol.

Ako to už býva, Istanbul prináša návrhy na zlepšenie Etherea (EIP – Erhereum Improvement Protocol). Tentoraz bolo navrhnutých 11 EIP, zatiaľ čo iba 6 z nich bolo vybraných na implementáciu, uvádza oficiálny blogový príspevok.

Suma sumáru, dané zlepšenia sa budú zaoberať týmito problémami:

  • Nákladmi na gas
  • Zvýšenou odolnosťou proti Denial-of-Service útokom (DDoS)
  • Inter operabilitou s kryptomenami, ktoré sú založené na equihash proof-of-work konsenzuse

Jedným zo zaujímavejších prvkov je zvýšená interoperabilita medzi Ethereom a Zcashom. Okrem toho sa zavádzajú ďalšie zmeny operačných kódov na zlepšenie škálovateľnosti výkonu riešení, založených na zero-knowledge technológii súkromia, ako sú SNARK a STARK.

Čo by mali používatelia robiť?

Podľa oficiálneho vydania ľudia, ktorí držia alebo obchodujú s etherom prostredníctvom mobilnej peňaženky, hardvérovej peňaženky, alebo ich uchovávajú na burze kryptomien, nemusia robiť nič. Ak by však používaná služba uvádzala konkrétne pokyny, používatelia by sa mali uistiť, aby ich používali.

Pred hard forkom došlo aj k malým stresom zo strany klienta Etherea, Parity. Vydali tweet pre používateľov Parity Etherea, aby implementovali opravu na aktualizáciu predtým, ako sa objavil hard fork.

Napriek tomu, že oprava bola primerane jednoduchá, objavila sa hrozba, že ak ju niektorí klienti včas neaktualizujú, mohlo by to viesť k novému chainu a double-spendingu.

Zdroj:https://cryptopotato.com/ethereums-istanbul-hard-fork-is-now-live-what-to-expect/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.