Blockstream satelitné vysielanie prvej správy od tajného Bitcoin užívateľa

Blockstream, ktorý spustil svoju sieť satelitov, aby umožnil používateľom služby Bitcoin obchodovať bez pripojenia na internet, zatiaľ ešte neposkytol oficiálny komentár k udalosti, ktorú vývojárske skupiny označili na Twitteri.

Pokrývajúc približne dve tretiny svetového povrchu od decembra 2018, satelity Blockstreamu majú za cieľ otvoriť blockchain Bitcoinu každému, kto je schopný obsluhovať peňaženku.

Správa sa skladala z niekoľkých odsekov – vo forme záznamov denníka – na splnenie požadovanej veľkosti súboru 1 kB, vysvetlil jej autor. V nej sa označili len ako “vývojári z postsovietskeho štátu”.

Napísali: Môj sen je zhromaždiť 1 BTC a myslím, že to bude viac ako dosť pre budúcnosť.

V komentári k správe generálny riaditeľ spoločnosti Blockstream Adam Back následne blahoprial k využívaniu satelitnej siete. Blockstream prvýkrát spustil svoju sieť v roku 2018. Správa, ktorá bola vytvorená užívateľom, bola možná vďaka sprístupneniu tohto API tento mesiac.

“Všetko, čo je potrebné na prijímanie vysielania, je satelitná anténa, niekoľko lacných komponentov a počítač,” vysvetlila spoločnosť minulý týždeň.

Vysielanie je možné prijímať kdekoľvek s priamym pohľadom na jeden z našich štyroch geosynchrónnych satelitov, úplne zadarmo.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart