Blockstack je prvý projekt, ktorý získal povolenie od SEC ponúkať tokeny retailu.

Blockstacku sa podarilo vybudovať novú cestu pre blockchain spoločnosti na nadobudnutie kapitálu. Viac firiem môže byť povzbudených k tomu, aby sa pokúšali získať povolenie od SEC, namiesto toho, aby vystupovali proti regulátorovi s tým, že ich tokeny nie sú cenné papiere.

SEC dala blockchainovému startupu Blockstacku zelenú na spustenie oficiálnej ponuky digitálnych tokenov pod Reguláciou A+ v hodnote $28 miliónov, stávajúc sa prvou ponukou tokenov svojho druhu, ktorá bola odsúhlasená SEC.

SEC začala sériu tvrdých zákrokov na neregistrované ponuky ICO, vrátane nedávneho sporu s aplikáciou Kik kvôli jej 100-miliónovému ICO.

Čo to je Regulácia A+?

Regulácia A+ je pre menšie spoločnosti rýchly spôsob, ako verejne nadobudnúť peniaze jdnoduchšie , ako si vyžaduje bežná pôvodná verejná ponuka akcií (IPO). Aj tak povedal zakladateľ Blockstacku Muneeb Ali denníku Wall Street Journal, že celkový proces je veľmi zdĺhavý a drahý, keďže SEC muselo prísť s úplne novým protokolom pre ponuky tokenov, spadajúcimi pod Reguláciu A+, čo tento regulátor ešte nikdy predtým neurobil.

Nedávne slabé výsledky a podozrenia z podvodov, obklopujúce niektoré z IPOs, patriace pod Reguláciu A+, odradili Nasdaq a burzu v New Yorku od toho, aby zalistovali takéto spoločnosti. Regulácie A+ by mohli túto nepriaznivú situáciu zmierniť práve s povolením od SEC. To by mohlo priniesť nový spôsob pre blockchain firmy na nadobudnutie financií pod danou reguláciou.

Blockstack je blockchain spoločnosť, ktorá nadobudla 47 miliónov dolárov cez predošlú ponuku tokenov pod Reguláciou D, čo je úplne iné ustanovenie, ktoré nevyžaduje povolenie od SEC, no zato je obmedzené len na akreditovaných investorov. Pre porovnanie, Regulácia A+ je dostupná všetkým spoločnostiam aj jednotlivcom.

Spoločnosť v apríli oznámila, že pracovala so SEC na rámci ponuky tokenov pod Reguláciou A+. V tom čase Blockstack taktiež oznámil, že nadačný fond Harvardskej univerzity Lux Capital, Foundation Capital a iní investori, súhlasili s kúpou približne 96 miliónov tokenov za cenu, pohybujúcu sa medzi 12 až 30 centami za kus.

Podľa tvrdenia spoločnosti, dané tokeny, nazvané Stacks, môžu byť použité na registrovanie digitálnych aktív, vytvorenie a spracovanie smart kontraktov, a okrem iného, zaplatenie za transakčné poplatky. 

„Toto je skutočne prelomový deň pre decentralizovanú technológiu, a tým aj digitálne práva. Žiadna spoločnosť na internete by nemala mať takú moc, aby mohla debatovať o tom, či zaobchádzame s používateľmi správnym spôsobom, alebo nie. Tým, že vytvárame technológiu, ktorá nemôže byť zlá, veriť centralizovaným organizáciám, aby urobili to správne rozhodnutie, je nahradené matematikou,“ Ali povedal vo vyhlásení spoločnosti.

Teraz, keď sa Blockstacku podarilo vybudovať túto novú cestu pre blockchain spoločnosti na nadobudnutie kapitálu, viac firiem môže byť povzbudených k tomu, aby sa pokúšali získať povolenie od SEC na ich ponuky tokenov, namiesto toho, aby vystupovali proti regulátorovi s tým, že ich tokeny nie sú cenné papiere.

Zdroj : https://www.theblockcrypto.com/2019/07/10/blockstack-wins-first-ever-sec-approval-for-a-token-offering-under-reg-a-listing/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart