Bittrex odrádza trhových manipulátorov zavádzaním interných zmien

Bittrex odrádza trhových manipulátorov zavádzaním interných zmien

 

 

Burzy kryptomien sú živé bytosti, rovnako ako väčšina iných online služieb, ktoré dnes využívame. Spoločnosti, ktoré prevádzkujú tieto platformy, musia 24 hodín denne vykonávať potrebné zmeny, aby garantovali optimálnu užívateľskú skúsenosť. Bittrex priniesol v tejto súvislosti niekoľko zaujímavých zmien a jeho nové pravidlá sa vzťahujú na rôzne typy príkazov. Celkovo sú tieto zmeny pomerne pozitívne, aj keď vždy sa niekto postaví proti.

Bittrex upravuje minimálne objednávky

Volatilita je od prvého dňa veľkým problémom vo svete kryptomien. Centralizované burzy výrazne prispievajú k cenovej volatilite, keďže umožňujú obchodovanie na mikroúrovni. To vytvára príležitosť pre ľudí, ktorí využívajú botov na zahltenie evidencie príkazov malými objednávkami v nádeji, že sa spustí masívny nákup alebo strmý predaj. V mnohých prípadoch sa toto úsilie vypláca, čo spôsobuje veľké cenové rozdiely pre jednotlivé meny. Nie je to ideálna situácia a momentálne sa s tým dá len veľmi málo urobiť.

To však nezastavilo burzu Bittrex od spustenia zmien v pokuse zmierniť niektoré z týchto obáv. Presnejšie povedané, spoločnosť oznámila niekoľko zásadných zmien vo svojej politike, ktoré by mali byť účinné od budúceho týždňa. Spoločnosť dúfa, že aj naďalej bude poskytovať efektívne zistenie ceny a najlepšiu užívateľskú skúsenosť. Burza rýchlo prekonala Poloniex z pohľadu odporúčanej burzy pre altcoiny, čo znamená, že niektoré zmeny sú v na mieste.

Prvá veľká zmena sa týka minimálnej veľkosti výmeny. Dnes vie každý na Bittrexe zadať nákupný alebo predajný príkaz za 50 000 Satoshi alebo viac. Je to zlomková suma, hoci 50 000 Satoshi má hodnotu viac ako 4 USD. Súčasne keď ľudia spustia veľa príkazov za takéto malé sumy, dokážu priamo ovplyvniť cenové grafy a dynamiku trhu. V dôsledku toho sa minimálny limit objednávky zvýši na 100 000 Satoshi. Dáva to veľký zmysel, hoci to veľmi neodradí bot užívateľov. Spoločnosť tiež naznačila, že na základe trhového princípu by mohla existovať požiadavka na minimálny obchodný objem.

Okrem toho Bittrex tvrdí, že zo svojej platformy chce úplne odstrániť staré objednávky. Ak je objednávka staršia ako 28 dní, automaticky bude burzou zrušená. Mnohé z týchto objednávok sú umiestnené kvôli falošnému nákupu či predaju na podporu konkrétnej kryptomeny bez šance, že by sa niekedy realizovali. Táto zmena by mohla rezultovať v mierne vyváženejšiu evidenciu príkazov pre všetky podporované kryptomeny. No znova platí, že nič neodradí manipulátorov a špekulantov pred umiestňovaním rovnakej objednávky každých 27 dní. Napriek tomu ide o zaujímavú zmenu, na ktorú netreba zabúdať.

Bittrex navyše vytvorí minimálnu veľkosť pohybu. Konkrétne povedané, cieľom je zachovať minimálne veľkosti obchodov v rámci 0,1 % súčasnej ceny. Práve teraz je toto minimum pre väčšinu trhov 1 Satoshi. To znamená, že všetky trhy obchodujúce proti BTC budú umožňovať iba zvýšenia objednávky o 0,1% zo súčasnej trhovej hodnoty tejto meny. Ak bola minca obchodovaná na úrovni 0,2 BTC, minimálne zvýšenie by bolo 0,2002 BTC. Má to veľký zmysel, pretože nie je dôvod umiestňovať malé objednávky na seba pri zvýšení o 1 Satoshi. Znova ide o opatrenie, ktorého cieľom je zabrániť tomu, aby evidencie príkazov vyzerali vychýlene a falošne.

Je evidentné, že Bittrex sa nechce zamotať do taktík trhových manipulácií. Doteraz sme už aj tak boli svedkami množstva manipulácie v rámci trhov s kryptomenami. Bittrex sa snaží odradiť takéto správanie a podniká potrebné technické kroky na to, aby takéto konanie bolo čoraz menej atraktívne. Či to bude mať svoj požadovaný efekt, zostáva otázne. Zdá sa, že spoločnosť bude kontrolovať podozrivé účty a dokonca zatvorí takéto účty, ak budú porušovať zmluvné podmienky.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart