Bitmain plánuje v Číne spustiť operáciu s 200.000 zariadeniami

Bitmain, gigant v oblasti ťažby kryptomien údajne plánuje v Číne spustiť 200.000 kusov ťažobných zariadení, aby využili lacnú elektrinu z vodných elektrární.

Zdroj z Číny oboznámený s touto záležitosťou údajne pre CoinDesk povedal, že Bitmain počas leta nainštaluje 200 000 kusov vlastných ťažobných strojov, aby využili lacnú energiu z vodných elektrární po nadmerných dažďoch v juhozápadnej Číne. Cena týchto ťažobných zariadení sa odhadujú na približne 80 miliónov až 100 miliónov dolárov.

Ťažobný gigant údajne vstúpil do rokovaní a začal uzatvárať dohody s miestnymi ťažobnými farmami, aby hostili ich zariadenia. Bitmain sa vraj chystá nasadiť svoje nové stroje ako AntMiner S11 a S15 spolu s niektorými staršími modelmi ako AntMiner S9i/j.

Správy prichádzajú v nadväznosti na rozhodnutia spoločnosti Bitmain z decembra a januára, kedy sa rozhodli uzavrieť svoje vývojové centrum v Izraeli, prepustiť miestnych zamestnancov a znížiť svoju činnosť v Holandsku. Gadi Glikberg, vedúci izraelskej pobočky a viceprezident spoločnosti Bitmain pre medzinárodný predaj a marketing, údajne spojil tieto udalosti s nedávnym kolapsom krypto trhu:

„Trh s kryptomenami prešiel v posledných mesiacoch otrasom, ktorý prinútil Bitmain preskúmať svoje rôzne aktivity po celom svete a preorientovať svoje podnikanie v súlade so súčasnou situáciou.“

Pokiaľ ide o ukončenie operácií v Holandsku, Bitmain uviedol, že tento krok bol súčasťou dlhodobejšieho plánu opatrení na úsporu nákladov. Bitmain údajne trpel v dôsledku zníženej ziskovosti ťažby Bitcoinu v posledných mesiacoch, počas ktorých sa cena Bitcoinu (BTC) pohybovala okolo 4000 dolárov.

V januári sa objavili aj správ o tom, že Bitmain údajne pozastavil svoje ťažobné operácie v Rockdale, v štáte Taxes v Spojených štátoch. Steve Young, sudca okresu Milam, vydal vyhlásenie, že všetci zamestnanci Bitmainu, okrem dvoch inžinierov a riaditeľa ľudských vzťahov boli prepustení a všetky operácie boli pozastavené.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart