Bitlish: V roku 2017 plánujeme otvoriť 5000 Bitcoin bankomatov v Európe

Bitlish: V roku 2017 plánujeme otvoriť 5000 Bitcoin bankomatov v Európe

Bitlish, poskytovateľ Bitcoin bankomatov, bol prvým, kto bonafide otvoril bankomaty v Rusku, no sú to jeho projekty rozširovania, ktoré budú mať významný vplyv na trh.

Napriek rastúcej prítomnosti bankomatov v Európe, ich používanie je stále obmedzené.

Nezanedbateľné poplatky, rovnako nedostatok všeobecného pochopenia spotrebiteľov, znamenajú, že online možnosti zostávajú žiadaným zdrojom ako pre začínajúcich tak aj skúsených obchodníkov pre výmenu kryptomien za fiat a opačne.

Britský Bitlish tak prekvapil, keď otvoril jedno zo svojich značkových zariadení v ruskom druhom najväčšom meste, v Petrohrade, po ktorom tesne nasledovalo ďalšie. Oba boli výsledkom rozhodnutia miestneho partnera spoločnosti, ktorý získal príležitosť ich radšej otvoriť tu než v hlavnom meste, Moskve.

„V tomto roku toho očakávame oveľa viac od Bitlish, v samotnom roku 2017 plánujú neuveriteľných 5000 zariadení po celej Európe.“

V súčasnosti funguje menej než 200 zariadení podľa vyhľadávača Bitcoin automatov – CoinATMRadar. Krajiny s najväčším počtom zariadení je Veľká Británia, kde sa ich nachádza 68.

Petrohrad otvára Rusko

V rozhovore pre Cointelegraph poskytol Max Grain z Bitlishu viac detailov o plánoch a čo sa chystá v budúcnosti.

 (CT): Prečo ste si vybrali Petrohrad ako prvú ruskú lokalitu pre zariadenie?

Max Gain (MG): Máme niekoľko ATM partnerov po svete a neinštalujeme bankomaty sami. Je na našich partneroch, aby sa rozhodli, ktoré miesto sa využije. Náš prvý partner v Rusku mal príležitosť si zvoliť túto lokalitu v Petrohrade, bolo to výlučne jeho rozhodnutie.

Ďalší cieľ – Južné Rusko

CT: Chystáte sa pridať ďalšie zariadenie do Petrohradu alebo inde?

MG: Áno, plánujeme rozšíriť našu partnerskú sieť v Rusku a Európe. Tešíme sa na prepojenie až 300 bankomatov v CIS (Spoločenstvo nezávislých štátov) a 5000 v Európe počas tohto roka. Počas nasledujúcich mesiacov sa rozšírime aj na juh Ruska.

CT: Ste si istý budúcim legislatívnym prostredím v Rusko, pokiaľ ide o Bitcoiny a altcoiny?

MG: Dúfame, že Rusko by malo čoskoro poskytnúť legislatívny rámec umožňujúci biznisu a ľuďom obchodovať v legálnej, akceptovateľnej forme, čo povedie kryptomeny zo šedej oblasti, ako sa to zvyklo stávať v Rusku. Považujeme kiosky za krok vpred pri dosahovaní tohto cieľa.

Európa je prioritou

CT: Do akej miery ovplyvňujú regulačné posuny bankomatové prevádzky?

MG: Existuje tu priamy vplyv. Zavedenie jasného regulačného režimu by malo posilniť kioskové podnikanie. Toto odvetvie je v Rusku pomerne rozvinuté a odporúčame našim partnerom, aby plnili súčasné požiadavky, akoby boli kryptomeny regulované ako zavedený platobný systém.

CT: Kde plánujete v súčasnosti predávať a poskytovať služby mimo Ruska?

MG: Nie sme orientovaní len na Rusko. Máme už niekoľkých partnerov v Spojených štátoch a Latinskej Amerike. Ale Európa bude našou prioritou a prijímame objednávky na bankomaty s veľmi konkurenčnou cenou 1200 EUR za kus.

CT: Ak áno, hľadáte si svojich zástupcov v krajinách?

MG: Áno, keďže náš obchodný model v oblasti kioskov závisí od autorizovaných partnerov, tak môžeme pravdepodobne mať zástupcu zodpovedného za rozvoj podnikania v konkrétnom regióne. Ktokoľvek má záujem, môže sa prihlásiť prostredníctvom našej webovej stránky. Prezrieme si všetky iniciatívy.

Zdroj:cointelegraph.com

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart