BitGo získala regulačné schválenie na službu Custody

Kryptomenový startup BitGo zameriavaný sa na bezpečnosť získal súhlas, aby vykonával kvalifikovaného správcu digitálnych aktív. Spoločnosť, ktorá strávila väčšinu z roku 2018 snahou vytvoriť regulovaný custody servis pre svojich klientov, oznámila, že táto požiadavka bola vo štvrtok schválená divíziou bankovníctva Južnej Dakoty.

Custody servis v kryptomenách

Znamená to, že BitGo teraz môže inštitucionálnym klientom ponúkať regulované riešenie pre ukladanie digitálnych aktív. Jedná sa o prvú regulovanú custody službu, ktorá je zacielená na krypto majetok.

V súčasnosti je custody služba schválená a plány spoločnosti smerujú k budovaniu dôveryhodnej platformy, ktorá chráni aktíva, aby demonštrovali regulačným orgánom a zákazníkom, že tento model môže fungovať. V súčasnosti neexistujú žiadne štandarty pre tieto služby a preto si ich museli BitGo sami vytvoriť.

Bezpečná úschova

Požiadavka custody servisu prišla od veľkých hráčov, ktorý sa nezúčastňujú obchodovania v kryptomenovom priestore, pretože nemôžu spracovať svoje aktíva v žiadnej regulovanej custody službe. Títo jednotliví investori, alebo veľké spoločnosti si vyžadujú bezpečné uschovanie, kde sa nemusia obávať krádeží.

BitGo podotýka, že ponúkajú pohodlné ukladanie aktív pre zákazníkov v takzvaných hot wallet, ale aj cold wallet. Custody servis je ideálnym riešením pre inštitucionálnych investorov, alebo firmy, ktorým môžu poskytnúť hodnotu decentralizovaných digitálnych aktív.

Zdroj: 1

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 A mnoho ďalších: 

Obchod z 31.8.: 

Obchod z 27.8.: 

Obchod z 20.8.: 

Obchod zo 17.8.: 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart