Bitcoin sa v Číne nedostal do zoznamu top 10 kryptomien

V nedávnom rebríčku, publikovanom čínskym Centrom pre informácie a priemyselný rozvoj, sa Bitcoin umiestnil na 12. mieste.

Čínske Centrum pre informácie a priemyselný rozvoj (CCID) 18. júna odhalilo svoj osemnásty CCID Global Public Chain Technology Evaluation Index. Tento index zoradil 37 celosvetovo známych ktyptomien podľa technických špecifikácií.

Prečítajte si tiež: Weiss Crypto Ratings má jasného víťaza – o akú kryptomenu ide?

Podľa tabuľky publikovanej lokálnymi médiami Chainnews bol Bitcoin (BTC) umiestnený na 12. mieste, so 106.2 bodmi.

Kritériá, ktoré boli použité na hodnotenie kryptomien, zahŕňali základnú technológiu, použiteľnosť, vlastnosti, výkon, bezpečnosť, kreativitu a decentralizáciu.

Na vrchole tabuľky sa umiestnil EOS s hodnotením 156.1 bodov, nasledoval TRON so 138.43 bodmi a ETH so 136.4 bodmi. Vedúca kryptomena získala 20.4 bodov za použiteľnosť a 24.7 za kreativitu, zatiaľ čo druhé miesto malo 28.4 bodov za použiteľnosť a 15.5 bodov za kreativitu.

Bitcoin sa vyšplhal zo 17. miesta v predchádzajúcom rebríčku

Štvrté miesto zaujal IOST so 130.3 bodmi a LSK so 118.3 bodmi. XRP sa umiestnilo na 14. mieste s iba 105 bodmi.

Je zaujímavé, že Bitcoin bol v predchádzajúcom hodnotení na ešte nižšej priečke, konkrétne na 17. Vtedy získal iba 43 bodov za inováciu a 19.9 bodov za použiteľnosť.

Tron na vysokej pozícii v rebríčku aj napriek napätým vzťahom s čínskymi orgánmi

Zakladateľ a generálny riaditeľ Tronu – Justin Sun – varoval, že čínske úrady vzniesli podozrenia týkajúce sa právneho štatútu platformy. To v posledných dňoch viedlo k napätým vzťahom medzi ním a čínskymi orgánmi.

V roku 2019 viedol incident, ktorý zahŕňal Tron, k tomu, že čínska polícia obkľúčila kanceláriu projektu v Pekingu. Nové média v tom čase tvrdili, že polícia prepadla kanceláriu Tronu, ale Sun naznačil, že ide o kačicu.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart