Bitcoin sa práve stal dôležitým pre miliardu ľudí v Indii a Hongkongu.

Súčasťou krásy Bitcoinu je to, že je cenný pre rôznych ľudí z rôznych dôvodov. Takto prináša hodnotu rôznym skupinám ľudí bez ohľadu na krajinu a režim, kde sa nachádzate.

Protivládne protesty pokračujú po celom svete, bankomatom v Hong Kongu údajne dochádza hotovosť, zatiaľ čo tisíce bankových účtov sú v Indii zmrazené v dôsledku škandálu s tamojšou PMC Bank. Z tohto dôvdou predstava deflačnej a cenzúre-odolnej kryptomeny, definovanej matematikou, začne mať jasný význam, uvádza spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Anthony Pompliano.

„Nakoniec som presvedčený, že ľudia sa rozhodnú pre niečo, čo nie je manipulovateľné, nie je cenzurovateľné, neznehodnotiteľné atď. A tak si myslím, že ľudia budú pokračovať, najskôr pomaly, ale v priebehu času si viac a viac ľudí vyberie menu, ktorú vláda nekontroluje.

Bitcoin prináša na stôl celý rad rôznych hodnotných rekvizít. Súčasťou krásy Bitcoinu je to, že je cenný pre rôznych ľudí z rôznych dôvodov. Ak ste v krajine, kde sa obávate, že vám niekto zabaví vaše aktíva, z ničoho nič sa nezabaviteľnosť Bitcoinu stane veľmi príťažlivou.

Ak sa obávate, že budete žiť v oblasti, kde vás cenzurujú, necenzurovateľnosť sa stane veľmi dôležitou. Ak ste v krajine, kde je hyperinflácia, neschopnosť znehodnotiť váš majetok sa teraz stáva veľmi atraktívnou. Takto prináša hodnotu rôznym skupinám ľudí.

Protesty v Hongkongu, ktoré cez víkend eskalovali, sú reakciou na represívne vládne politiky a nedávny zákaz masiek na tvári. Majú za následok únik kapitálu do Singapuru a spôsobuje dlhé rady pri bankomatoch.

Medzitým majitelia bankových účtov v Indii žiadajú, aby dostali svoje peniaze z PMC Bank, ktorá má viac ako 900 000 vkladateľov.

Reuters uvádza, že preskúmal list, ktorý odhalil vytvorenie 21 000 podvodných účtov banky na skrytie pôžičiek. Indická centrálna banka, Reserve Bank of India (RBI), reagovala na tento podvod tým, že stanovila limity na výbery z banky, vyvolajúc finančné nepokoje pre tisíce zákazníkov, ktorí majú na svojich bankových účtoch zablokované svoje životné úspory.

Reuters uvádza,

„RBI zakázala banke obnoviť alebo poskytnúť akékoľvek pôžičky alebo investovať bez vopred daného súhlasu centrálnej banky, zatiaľ čo vkladatelia boli informovaní, že môžu v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov vybrať zo svojich PMC účtov maximálne 10 000 rupií (140 dolárov).

Tucty majiteľov účtov sa zišli v utorok pred úradom RBI v Bombaji na protest proti týmto obmedzeniam a požadujú, aby centrála banka a vláda zasiahli a uvoľnili ich prostriedky.

Zdroj :https://dailyhodl.com/2019/10/07/bitcoin-just-became-important-for-one-billion-people-in-india-and-hong-kong-says-anthony-pompliano/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart