Bitcoin prekoná svoje ATH, ale najprv nás čaká pád pod 6 000 dolárov!

Kryptomenový svet čaká na poriadny bull run Bitcoinu už od konca roku 2018. Rôzni analytici, obchodníci alebo investori sa vyjadrovali, že Bitcoin prekoná svoje ATH na sume približne 20 000 dolárov, už koncom roka 2019. Následne svoje predikcie presunuli na koniec roku 2020. Cena jedného bitcoinu však utrpela veľký pád v marci 2020 kvôli korone, ktorá tak mohla „plánované“ prekonanie ATH tento rok opäť prekaziť. Ako to teda vidia rôzni analytici  vo svete teraz?

Bitcoin pôjde vyššie prostredníctvom bublín

Finančný historik, Dr.Niall Ferguson patrí ku extrémne vplyvným osobnostiam vo finančnom svete. Napriek tomu, že najmä na Slovensku ide o neznáme meno, tak Dr.Niall Ferguson má toho za sebou skutočne veľa. V roku 2004, bol v magazíne TIME zaradený medzi 100 najvplyvnejších osôb. Učil na Cambridge, Oxforde alebo Harvarde, pričom aktuálne pracuje pre Hoover Institution, ktorá je súčasťou Stanford University.

Kryptomeny študuje už istý čas, pričom sa na ne pozerá najmä vo vzťahu k tomu, čo sa v histórii s takýmto typom aktív stalo. Na základe toho sa tak snaží predpokladať to, ako by mohli kryptomeny dopadnúť. Myslí si, že čoskoro príde ďalšia kryptomenová bublina, ktorá vyženie Bitcoin nad svoje ATH a následne opäť praskne. Rovnako však verí, že takýto spôsobom sa Bitcoin bude dostávať v cene stále vyššie a vyššie, pričom si tak pravdepodobne získa aj pozíciu digitálneho zlata.

„Myslím si, že Bitcoin je zaujímavá forma digitálneho zlata, ktoré budú chcieť ľudia vo svojich portfóliách. Cena Bitcoinu pôjde postupne vyššie v krokoch, pričom každý ďalší krok bude vyzerať ako bublina a vždy keď táto bublina praskne, Nouriel Roubini povie: Vidíte? Vidíte? A za každý nebude mať pravdu.“

Tak znelo jeho vyjadrenie v 181 časti podcastu „Unchained,“ ktorý vedie kryptomenová novinárka Laura Shin. Ako je možné vidieť, názory Fergusona na Bitcoin sa výrazne líšia od názoru ekonóma Nouriela Roubiniho. Toho Ferguson takmer verejne skritizoval za jeho postoj voči Bitcoinu. V podcaste tiež uviedol, že v roku 2014 mu dal jeho syn povedal, aby „kúpil nejaký Bitcoin.“ On to odmietol, pričom v roku 2017 poznamenal, že keby svojho syna poslúchol, jeho investícia by narástla o 4 500%.

Bitcoin sa dostane na 50 000 dolárov, ale najprv príde pád

Názor kryptomenového tradera z Twitteru známeho ako TraderXO, sa úplne nelíši od názoru Fergusona. TraderXO si myslí, že Bitcoin môže čoskoro čakať bublina, ktorá vystrelí jeho cenu vyššie, avšak predtým nás má čakať ešte jeden pád. Iba pred dvoma dňami zverejnil tweet, v ktorom uviedol, že Bitcoin sa najprv pozrie ku hladinám 4 000 – 5 000 dolárov, pričom až potom bude môcť vystreliť na nové ATH. To by sa však nemalo stať skôr ako koncom roka 2021.

Cenové rozhranie medzi 4 000 až 6 000 dolármi sleduje pomerne veľké množstvo traderov, ako ideálne na nákup do ďalšieho bullrunu. Či sa tam však cena dostane je zatiaľ nejasné, kedže mnoho z analytikov si myslelo, že tieto prepady nastanú najneskôr začiatkom leta 2020. To sa samozrejme ešte nestalo. Rovnako ostáva nejasné aj to, ako vysoko sa môže cena v následnom bullrune dostať.

Prečítajte si tiež aj nasledovný článok: Grayscale Investments prestalo kupovať BTC – čo je za tým?

Spoluzakladateľ projektu Nexo, Antoni Trenchev si napríklad myslí, že Bitcoin má potenciál na to, aby sa dostal na 50 000 dolárov ešte tento rok. Hlavnými dôvodmi, ktoré majú jeho cenu vytlačiť nad 50 000 dolárov je podľa neho halving, ktorý sme už zažili a takisto aj enormné tlačenie peňazí centrálnymi bankami.

„Áno, stále sa držím mojej predikcie 50 000 dolárov na konci tohto roku. Viem, že to môže znieť ako prázdne stanovisko, ale fundamenty tam jednoducho sú a aj momentum sa začína pomaly obracať tým smerom.“

Tak znel názor Trencheva iba pred dvoma týždňami. Súhlasí s nim napríklad aj investičná analytička Lyn Alden. Tá sa vyjadrila, že Bitcoin sa v najbližších dvoch rokoch dostane ďaleko vyššie, ako je jeho aktuálna cena. Pomôcť mu k tomu má Bitcoin sieť, halving a celková situácia vo finančnom svete, ktorá by mohla naštartovať adopciu BTC medzi retail investormi, ale takisto aj medzi prominentnými firmami.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://www.cryptoglobe.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart