Bitcoin pravdepodobne dosahnie kapitalizáciu 1 bilión USD do roku 2025.

Podľa novej analýzy má Bitcoin väčšinu tvorby svojho bohatstva ešte pred sebou a mohol by dosiahnuť vrchol trhovej kapitalizácie 1 bilión dolárov len za šesť rokov. Priemerný ročný výnos pre investorov do Bitcoinu počas jeho celkovej histórie je 212 %.

Bitcoin v hodnote 1 bilióna dolárov nepotrebuje parabolický trend..

Prognóza, ktorá bola minulý týždeň zverejnená v reporte investičného poradenstva pre blockchain od firmy Byte Tree, naznačuje, že aj pri konzervatívnom raste dosiahne Bitcoin nové maximá.

„Miera rastu môže pokračovať po dlhé časové obdobie, ale s časom bude nevyhnutne spomaľovať. Implikácie pre túto novú trendovú líniu ukazujú, že Bitcoin v hodnote 10 000 dolárov zostane až do konca roku 2020, zvyšujúc sa na 20 000 dolárov do februára 2022 a 40 000 dolárov do mája 2023,“ uvádza sa v správe.

Ak sa takmer 18 miliónov coinov cenovo zvýši štvornásobne, vytvorí sa bohatstvo v hodnote viac ako pol bilióna dolárov. Preto je viac ako možné, aby sa kapitalizácia mohla do roku 2025 dostať na bilión dolárov.

Tieto čísla prichádzajú v čase, keď cena Bitcoinu klesla zo svojho posledného býčieho vzostupu, pri ktorom sa dostala na 13 800 dolárov, na momentálnu úroveň okolo 10 000 USD

Prichádza technologický stock-style „mega trend“

Priemerný ročný výnos pre Bitcoin investorov je 212%, poznamenáva report, dodávajúc, že táto hodnota nebude pravdepodobne pokračovať takým agresívnym tempom navždy.

Napriek tomu sa však spomalenie nerovná medvedím signálom a to platí aj pre aktíva iné ako Bitcoin.

„Nemôžeme primerane očakávať, že strmé trendové línie budú pokračovať donekonečna, ale môžeme predpokladať, že dôveryhodné aktíva sa budú rok čo rok pohybovať vyššie,“ uzavrela publikácia.

Ak máte pochybnosti, tak sa jednoducho pozrite na vedúce technologické akcie, ktoré takisto zažívajú nárast. Rastú, pretože internet je zaužívaným mega trendom; niečím, čo si Bitcoin v nasledujúcich rokoch užije.

Myšlienka Bitcoinu v hodnote 40 000 dolárov do roku 2023 je v porovnaní s niektorými inými predpoveďami určite mierna. Ako informoval portál Bitcoinist, vedú Bitcoin maximalisti John McAfee a Tim Draper, prvý z nich predpovedá hodnotu 1 milióń dolárov do roku 2021. Draper verí, že do roku 2023 je možné dosiahnuť 250 000 dolárov.

Zdroj https://bitcoinist.com/bitcoin-hitting-1t-market-cap-by-2025-entirely-possible-new-analysis/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart