Bitcoin Pizza Day

Bitcoin Pizza Day sa každoročne oslavuje komunitou Bitcoin a kryptomenových nadšencov pripomínajúc si dnes už komickú, ale dôležitu udalosť pre digitálne meny.

Pred 8 rokmi boli pomocou Bitcoinu zaplatené dve pizze, čo sa stalo prvým prípadom, kedy boli kryptomeny použité ako platidlo za tovar. Tento moment je on-line imortalizovaný na fóre Bitcointalk.org, kde programátor Laszlo Hanyecz potvrdil, že si kúpil dve pizze za 10000 BTC od Papa John’s Pizza v Amerike.

Hanyecz požiadal používateľov na fóre, aby mu doručili dve pizze za 10 000 BTC, ktoré by boli zakúpené on-line. Nakoniec tínedžer  Jeremy Sturdivant, prezývaný Jercos, prijal Bitcoin a poslal Hanyeczimu dve pizze od Papa John´s.

V tej dobe, mal 1 Bitcoin hodnotu okolo 0,0041, čo znamenalo, že Hanyeczových 10 000 BTC malo hodnotu 41 USD. Dnes by pôvodná hodnota jednej Bitcoin pizze za 20,5 USD stála 0,0025 BTC- ohromujúce o koľko sa hodnota v priebehu 8 rokov zmenila.

Bitcoin pizza day

Zdroj:Cointelegraph

Môžeme dnes kúpiť pizzu za Bitcoin?

Služba PizzaForCoins, ktorá bola založená v roku 2013, prijíma rôzne platby v kryptomenách a prijímajú objednávky v mene zákazníkov online. Spoločnosť Egifter ponúka zákazníkom aj darčekovú kartu, ktorú si môžete zakúpiť v  Bitcoinoch čo používateľom umožňuje objednať pizzu online cez Domino’s Pizza a Papa John’s.

Chceš sa naučiť predikovať cenu tvojich obľúbenych kryptomien ? Naša príručka ti dá dokonalý základ do technickej analýzy, Ušetrí čas aj peniaze 

Reštaurácie v okolí Ameriky taktiež prijímajú Bitcoin ako spôsob platby. Webová stránka s názvom Bitcoinrestaurants má databázu s 83 lokalitami, kde môžete zaplatiť svoj účet pomocou služby Bitcoin.

Z koníčka, celosvetové používanie

Bitcoin Pizza Day, vyzerá ako zábavný, nepredvídateľný deň na oslavu kryptomenovej komunity. Avšak dopad tejto osudovej “pizza” transakcie zmenil svet kryptomien navždy.

Dokonca aj Ledger, známy výrobca hardvérových peňaženiek, spustil pamätný sortiment svojej limitovanej edície Ledger Nano S. Hanyecz dal jeho spoločnosti svoje požehnanie a zároveň vyzdvihol dôležitosť dobrých skladovacích postupov pre používateľov služby Bitcoin:

“Bitcoin bol pre mňa pred 8 rokmi len zábavným koníčkom. Keď som zaplatil 10 000 BTC za dve pizze, netušil som, že Bitcoin sa nakoniec stane tak populárnym ako je dnes, s ľuďmi, ktorí ho každodenne používajú na transakcie v reálnom svete. “

Opäť platí, že Hanyeczov nákup pizze je v reálnom svete považovaný za prvú Bitcoinovú transakciu za tovar, ktorá vydláždila cestu používaniu kryptomien po celom svete. V súčasnosti je v priemere 198,878 Bitcoin transakcií denne.

Lightning pizza

Hanyecz a jeho najnovšie pokusy skúmajú novú technológiu, ktorá dúfa v zníženie času transakcií a nákladov v sieti Bitcoin:

“Cieľom je len hrať sa s technológiou c-lightning a urobiť niečo viac než len točiť niekoľko satoshi tam a späť. Možno, že nakoniec predajne pizze budú mať svoje vlastné bleskové transakčné technológie.”

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart