Bitcoin mieri veľmi vysoko

Peter Čaputa, Virtuse Exchange

Hoci bitcoin v tomto roku nabral nový dych, stále ešte ani zďaleka neukázal svoj potenciál naplno. Jeho cena sa v nasledujúcich rokoch môže vyšplhať až na 100 tisíc dolárov. Vyplýva to z matematickej analýzy založenej na matematickom modelovaní a zohľadnení minulých dát.

Vo svete internetu lákajú kryptomeny čoraz viac ľudí. A už to nie sú len krypto nadšenci. Nie je to tak dávno, čo krypto meny na čele s bitcoinom zažili neobvyklú rely, ktorá u mnohých vyvolala učebnicový syndróm FOMO (fear of missing out). Obava, že im utečie vlak hnala skúsených investorov aj zelenáčov do nákupu bez podrobnejšej analýzy. Vedeli, že akákoľvek bola cena, o pár dní bude určite vyššia.

Každopádne, bitcoin už prerástol komunitu krytpo nadšencov. Už nie je iba alternatívou hračkou, je to predovšetkým zabezpečená globálna digitálna mena. A je dostupná pre všetkých. Často dostáva prezývku nové zlato, pretože práve s týmto drahým kovom má veľa spoločného. Podobne ako zlato, aj bitcoin ťaží. Dostupné je obmedzené množstvo a je teda náročnejšie a drahšie ho postupne ťažiť. V prípade digitálneho zalata je už vyťažených viac ako 85% z celkového množstva 21 miliónov bitcoinov. Na rozdiel od tradičných mien, dokáže každý zistiť koľko bitcoinov je už v obehu. A takisto jednoduchý je aj prevod bitcoinu medzi ľuďmi.

A v bitcoine je ale ešte oveľa viac.

Bitcoin je nokorelované aktívum a má asymetrický výnosový profil. V ľudskej reči to znamená, že vývoj jeho ceny nekopíruje žiadny z tradičných investičných nástrojov a potenciálny výnos je vyšší než riziko s ním spojené. Preto sa môžeme na bitcoin pozerať ako na investíciu.

Internet je plný analýz a predpovedí budúcej ceny bitcoinu. My sme vychádzali z predchádzajúceho vývoja ceny, povahy bitcoinu a jeho matematickej podstaty, z čoho vznikol unikátny model. Použitá bola nelineárna algoritmická metóda. Správnosť modelu potvrdil aj test na minulých dátach (viď. obrázok).

pastedGraphic.png

Na základe modelu, sme pripravili odhad vývoja ceny bitcoinu pre následujúcich 7 a 14 rokov.

pastedGraphic_1.png
pastedGraphic_2.png

Držať. To je výsledné odporúčanie vychádzajúce z analýzy bitcoinu. Odhadujeme, že v priebehu následujúcich piatich rokov by jeho cena mohla dosiahnuť 100 tisíc dolárov a do roku 2031 by dokonca mohla atakovať úroveň jedného milióna. 

Či už ste krypto fanúšik alebo len tradičný a konzervatívny investor, bitcoin by mal mať miesto vo vašom portfóliu.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart