Bitcoin je pripravený na masívny rast so vstupom nových Futures platforiem.

V najbližších týždňoch až mesiacoch začnú firmy ako Bakkt, LedgerFx a ErisX ponúkať futures produkty kryté fyzickým Bitcoinom. Vyvolá tento krok dopyt po Bitcoine? Je to ďalší nevyhnutný krok k masovej adopcii a povedomia alebo to len priláka viac špekulatívneho kapitálu?

Cena Bitcoinu má potenciál pre masívny nárast inštitucionálnych investícií v treťom štvrťroku, keďže Binance, ErisX, Bakkta a LedgerFx sa pripravujú na spustenie vlastných derivátovych platforiem na Bitcoin.

Platformy na Bitcoin Futures rastú ako huby po daždi.

Zatiaľ čo sa BTC obchoduje pri rekordných obchodných objemov a cena poskakuje pod a nad 10 000 USD, derivátový clearingový dom ErisX a krypto burza Binance oznámili plány na obchodovanie s futures.

Tieto spoločnosti nasledujú potom čo minulý týždeň dostala firma LedgerX povolenie ponúkať futures na BItcoin od amerických regulátorov CFTC.

Generálny riaditeľ firma ErisX Thomas Chippas komentoval rozhodnutie v sprievodnom blogovom príspevku,

ErisX je jedinečný tým, že pre trh s digitálnymi aktívami rozdeľuje obchodné a zúčtovacie funkcie .Odzrkadľuje to štruktúru, ktorú inštitucionálni investori očakávajú od iných tried aktív a prispejú k tomu, aby tieto trhy smerovali k väčšej relevantnosti a dostupnosti.

ErisX získal súhlas od americkej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) na fyzicky dodané futures, ktoré sa budú vyrovnávať skutočným Bitcoinom, a nie len peňažným ekvivalentom.

V praxi to znamená, že fyzické futures pomôžu pochopiť krypto priestor, keďže investori preberajú zodpovednosť za ukladanie svojich kryptomien.

Bakkt, inštitucionálny investičný kolos zameraný na kryptomeny, začne v treťom júlovom týždni zavádzať tiež vlastné fyzické futures. Objavili sa informácie, že aj Binance ponúkne svoj derivátový produkt v najbližších mesiacoch. Generálny riaditeľ spoločnosti Changpeng Zhao potvrdil plány na prebiehajúcom summite v Ázii Blockchain. Takže Binance sa rozhodol konkurovať firme BitMEX na trhu s derivátmi.

Právne prekážky pre retail.

Viaceré vstupy inštitúcii na trh predstavujú niečo ako príchod doby Bitcoinovej medzi inštitucionálnymi obchodníkmi, ktorí doteraz držali nízky profil tvárou v tvár k neistým regulačným podmienkam.V USA zostáva obraz zmiešaný, pričom Binance pravdepodobne vyradí trh z jeho ponuky.

Celkovo je však obraz na trhu pozitívny.

„Sofistikovanejšie produkty a viac likvidity,“ zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, známy ako Pomp, tweetol v reakcii na správy.

Popri inštitúciách aj dopyt retailu, ako napríklad Tether nákupy prostredníctvom over-the-counter obchodov v Číne, prispievajú k prebiehajúcemu bull brunu Bitcoinu.

Projekt Libra poskytne v budúcnosti tiež viac publicity ale jeho zavedenie môže byť zložité. Opäť, ako uviedol Bitcoinist, sú to Spojené štáty, ktoré požadujú regulačný dialóg predtým, než akékoľvek tokeny uvidia svetlo sveta.

Zdroj :https://bitcoinist.com/binance-partners-with-erisx-to-launch-bitcoin-futures-platform/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart