Bitcoin je nočná mora pre banky, ktoré perú ročne billióny dolárov.

Bankový systém založený na verejnom blockchaine by odhalil nespočetné množstvo pochybných transakcií, ktoré očividne stále prebiehajú. Vo svete preplnenom bankovými škandálmi, manipuláciou peňazí a obchodnými vojnami, sa Bitcoin javí ako lepšie riešenie.

Jednou z veľkých výhod Bitcoinu je jeho schopnosť obísť bankový systém. Ľudia podobní Nourielovi Roubinimu stále kritizujú BTC v prospech bankového systému, kde bohatnú bohatí na úkor ostatných. Banky nie sú zďaleka neomylné a počet nedávnych správ o škandáloch týkajúcich sa prania špinavých peňazí sa zvyšuje.

Banky sa boja zodpovednosti

Dva bilóny dolárov, viac než desaťkrát toľko, ako je celková trhová kapitalizácia Bitcoinu, je praných bankami každý rok a tie sa ho boja, pretože podobný verejný zoznam ako je blockchain by ich spravil zodpovednými. To si všimol Bitcoin a kryptomenový nadšenec Rhythmtrader v nižšie uvedenom twíte:

Dolár slabne, dobre pre Bitcoin.

Zatiaľ, čo milióny Američanov oslavujú 4.júl, americký prezident Trump neukázal žiadne náznaky zastavenia jeho ekonomickej vojny proti zvyšku sveta. Naposledy sa vo svojej tiráde na Twitteri vyjadril o masovej manipulácii peňazí, aby sa pridal k tým krajinám, ktoré to už robia.

Čína a Európa pumpujú peniaze do ich systémov preto, aby súperili so Spojenými štátmi. Podľa neho, Spojené štáty by mali “súťažiť” presne tým istým spôsobom, čo by efektívne znehodnotilo dolár. Krypto analytik Alex Krüger poznamenal, že podobné aktivity by taktiež zvýšili úrokové miery a zapríčinili nárast cien akcií.

Slabší dolár by zapríčinil stúpanie ceny Bitcoinu, kde by investori hľadali bezpečnejší uchovávateľ hodnoty. Tom Lee z Fundstratu tiež spomenul Trumpovu potrebu naštartovať akciové trhy, čo by týmto podporilo prílev kapitálu akciovým spoločnostiam.

Bitcoin proti praniu peňazí a manipulácii.

Cena Bitcoinu skutočne narástla v posledných mesiacoch, čo súviselo s klesajúcim dolárom a eskalujúcou obchodnou vojnou medzi Spojenými štátmi a Čínou. Zlato taktiež dosiahlo svoje 6-ročné maximum, keďže aj ono je považované za spoľahlivý uchovávateľ bohatstva, okrem fiatu, ktorý je ľahko zmanipulovateľný vládami a ich podvodníckymi predstaviteľmi.  

Bankový systém, založený na verejnom blockchaine, by odhalil nespočetné množstvo pochybných transakcií, ktoré očividne stále prebiehajú. Vo svete preplnenom bankovými škandálmi, manipuláciou peňazí a obchodnými vojnami, sa Bitcoin javí ako lepšie riešenie.

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-force-against-banks-laundering-2-trillion-per-year/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart