Bitcoin? Ethereum? Ripple? Tri dôvody pre zváženie investovania do kryptomeny

Bitcoin? Ethereum? Ripple? Tri dôvody pre zváženie investovania do kryptomeny

Bitcoin sa začína javiť ako rentabilná mena, najmä od dosiahnutia hranice 2000 $. Hlavné neúspechy, ako napríklad strata 480 mil. $ v dôsledku ľahostajného riadenia Mt. Gox, spôsobili v minulosti prudké poklesy meny. Pomaly, ale isto, prvá mena s technológiou blockchain sa vyšplhala naspäť.

V súčasnosti sa Bitcoinu darí lepšie ako kedykoľvek predtým. Začiatkom roku 2017 zaznamenala cena Bitcoinu historické maximá, prekračujúc hodnotu zlata. Takmer desať rokov po nenápadnom vydaní Bitcoinu vznikli desiatky imitujúcich mien. Využitím technológie Blockchain, verejnej databázy či účtovnej knihy, ktorá zaznamenáva transakcie zahŕňajúce šifrovacie kľúče, vývojári súperia v zlepšovaní originálnej digitálnej meny.

Niektoré kryptomeny, menovite Ripple a Ethereum, sa ukázali byť výnimočnými konkurentmi. Skutočne, aliancia Ethereum Enterprise bola založená „Fortune 500 podnikmi, startupmi, akademikmi a dodávateľmi technológií“ kvôli vytvoreniu štandardných postupov pre používanie platformného/menového hybridu „pri rýchlosti podnikania“.

Môžete sa vyhnúť pripojeniu k špekulantom pri vzostupoch a pádoch trhu s kryptomenami. Existuje však niekoľko dobrých dôvodov pre investovanie.

Tu sú tri dôvody pre zváženie investovania do kryptomeny:

  1. Bitcoin zažíva masívny rast

Zďaleka najpopulárnejšia digitálna mena je predchodcom technológie Blockchain. Bitcoin vlastní leví podiel na rozvíjajúcom sa trhu. Jeho objem obchodovania je oveľa väčší v porovnaní s ktoroukoľvek konkurenčnou menou a jeho hodnota je niekoľkokrát väčšia než hodnota druhej najčastejšej meny, Ethereum. Širšie prijatie a pravidelné pokrytie mainstreamom posunuli Bitcoin od zaujímavého bezpečnostného experimentu na možné aktívum reálneho sveta.

Okrem toho, exponenciálny rast Bitcoinu môže priniesť pozitívne veci pre Blockchain meny vo všeobecnosti. Po niekoľkých závažných prípadoch krádeže Bitcoinu aj Ethereum sa zdá, že dôvera v meny sa vracia naspäť.

Niektorí si myslia, že kryptomeny sú v bubline, ktorá čoskoro spľaskne, ale problematické politické a ekonomické okolnosti môžu vyšvihnúť cenu ešte viac nahor.

  1. Ethereum získava na sile

Ethereum je striebro v porovnaní so zlatým Bitcoinom.

Hoci je momentálne pod hodnotou 100 $ za jednotku, je to najrentabilnejšia alternatíva k dominantnej kryptomene. V skutočnosti bola forma hotovosti vytvorená jedným zo spoluzakladateľov Bitcoinu.

 

Ethereum je platformou, ktorá umožňuje vytváranie decentralizovaných aplikácií a meny. Mena Ether poháňa platformu. Zahŕňa smart contracty, ktoré umožňujú anonymné dohody o technológií Blockchain, a vytvorilo DAO (decentralizovaná autonómna organizácia).

Mena je flexibilnejšia pre vývojárov a prilákala hlavných technologických hráčov, akými sú Intel a Microsoft.

  1. Možno sa dočkáme priateľskej regulácie

Anonymita a nedostatok dohľadu, ktoré sú spojené s decentralizovanými menami, vytvárajú príležitosti na zneužívanie. Určité alternatívne kryptomeny (altcoiny), tie, ktoré presadzujú súkromné ​​transakcie a anonymné prevody, ako napríklad Zcash a Monero, boli do veľkej miery využívané kriminálnymi organizáciami. Hoci altcoiny ako Monero si zvýšili hodnotu vďaka prijatiu užívateľov darknetu, toto nelegálne používanie kryptomeny spôsobilo škody na celkovej miere prijatia meny.

Našťastie sa pravdepodobne dočkáme prísnejších regulácií. Ethereum zažilo známu masívnu krádež 53 mil. $ v Ether v dôsledku zneužitia v smart contracte. Teoreticky je Ethereum Blockchain nemenný. Komunita hlasovala za prekonanie tejto “nemeniteľnosti” s cieľom vrátiť ukradnuté finančné prostriedky.

Navyše v roku 2013 zástupca nadácie Bitcoin povedal americkým regulátorom, že budú otvorení transparentnej tvorbe pravidiel. Podľa MarketWatch sa obhajcovia digitálnej meny usilujú o väčšiu reguláciu.

Vďaka nedávnemu záujmu Japonska a Ruska legitimizovať Bitcoin by mohli tieto pravidlá a regulácie ďalej pomôcť podporiť kryptomeny ako legitímne finančné aktívum.

zdroj:cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart