Bitcoin čoskoro prekročí počet 18 miliónov.

Bitcoin mineri tento týždeň vyťažia 18-miliónty coin. Zostávajú len 3 milióny na vyťaženie pred koncom ťažby probližne v roku 2140.

3 milióny Bitcoinovov za 120 rokov

Údaje z monitorovacieho zdroja blockchainu potvrdili, že celková ponuka Bitcoinu dosiahla k 17. októbru 17,996 milióna.

Podľa výpočtov by malo byť vyťažených 18 miliónov Bitcoinov pred začiatkom budúceho týždňa.

Získanie zvyšných 14,3 % z celkovej ponuky alebo cca. 3 000 000 Bitcoinov bude trvať ďalších približne 120 rokov. Minerov, súťažiacich o svoju bitcoinovú odmenu, nikdy nebolo viac, pričom hash rate je na najvyššej úrovni.

Bitcoin mineri vytvárajú nový BTC zakaždým, keď úspešne overia blok transakcií. Tieto sa vyskytujú približne každých 10 minút. Každé štyri roky ich odmena klesá na polovicu, čo znamená, že „razenie“ nových Bitcoinov si vyžaduje viac a viac práce.

Preto, hoci 85 % z celkovej ponuky 21 miliónov BTC vstúpilo na trh od roku 2009, zvyšku to bude trvať oveľa dlhšie.

Okrem toho je nepravdepodobné, že aj po ukončení ťažby Bitcoinu bude k dispozícií viac ako asi 75 % ponuky. Používatelia už stratili prístup ku časti tých 17,99 miliónov coinov. Tieto stratené coiny tvoria asi 20 % ponuky. Z tohto dôvodu je pravdepodobné, že iba okolo 15 miliónov ľudí bude niekedy schopných vlastniť celý jeden Bitcoin.

Hodleri akumulujú veľké zostatky

Zatiaľ čo míľnik 18 miliónov nepredstavuje technický úspech pre sieť, subjekty z krypta su nadšení, pričom úložný startup Luno to opísal ako „vzrušujúci týždeň“.

Súčasne sa mení aj zloženie držiteľov Bitcoinov. Údaje z tohto týždňa ukázali, že rastie počet adries so zo zostatkom v hodnote viac ako 1 000 BTC.

Zdroj:https://bitcoinist.com/bitcoin-btc-miners-prepare-for-18-millionth-coin/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart