Bitcoin Cash má za sebou halving – všetko čo potrebujete vedieť

UŽ LEN DNES: Veľkonočná 68% zľava na členstvo vo VIP skupine

Včera počas obeda sa odohral halving piatej najväčšej kryptomeny – Bitcoin Cash. Odmena pre ťažiarov sa tak rozdelila na polovicu, z predošlých 12,5 BCH za jeden blok, na aktuálnych 6,25 BCH. Išlo pritom o prvý halving tejto kryptomeny od jej vzniku v roku 2017, kedy sa udial forku od Bitcoinu. Navyše v roku 2018 sa udial ešte jeden fork, kedy sa Bitcoin Cash (BCH), známy aj ako Bcash rozdelil na Bitcoin Cash a Bitcoin SV (Satoshi Vision). Ten si na svoj halving ešte chvíľku počká, avšak Bitcoin Cash ho už má za sebou. Čo teda môžeme očakávať?

Bitcoin Cash má halving za sebou – budú sa tešiť bulls či bears?

Aj napriek tomu, že halving je udalosť, ktorá sa sleduje najmä pri Bitcoine, deje sa aj pri niektorých iných forkoch Bitcoinu. Napríklad Litecoin mal svoj halving 9. augusta 2019, kedy sa jeho cena hýbala okolo 100 dolárov. Do decembra 2019 sa však cena prepadla až pod 40 dolárov, pričom aktuálne sa nachádza na úrovni 45 dolárov.

To dokazuje, že halving nemusí mať ani zďaleka taký pozitívny dopad, ako si väčšina kryptomenových fanúšikov predstavuje. Rovnako tak môže byť aj v prípade Bitcoin Cashu. Pri aktuálnej cene zhruba 260 dolárov za jeden BCH, odmena za jeden blok pre ťažiarov klesne zo zhruba 3 300 dolárov na 1 650 dolárov. Väčšina kryptomenových fanúšikov to vníma ako pozitívnu správu, ktorá má nielen zvýšiť cenu, ale rovnako aj zachovať deflačnú charakteristiku tejto kryptomeny.

Halving však môže prinútiť veľkú časť malých ťažiarov k tomu, aby zastavili svoju ťažbu. Tá totižto bude náročnejšia, bude tým vyžadovať viac nákladov a bude generovať menšie zisky. Práve preto sa predpokladá, že väčšina z týchto ťažiarov bude musieť skončiť a buď si svoje BCH ponechá alebo ich bude musieť predať. Práve kvôli tomu sa takisto očakáva veľký výpredaj, ktorý môže potlačiť cenu nižšie a tým mať úplne opačný vplyv, ako sa pri halvingu očakáva. Tomu nasvedčuje aj fakt, že počet transakcii sa 2 dni pred halvingom takmer strojnásobil a jasne vysiela do sveta signál, že niečo sa chystá.

Mohlo by vás zaujímať: Súd so spoluzakladateľom OneCoinu bol presunutý o tri mesiace

Treba pozerať do budúcnosti

Bitcoin Cash patrí určite medzi tie kryptomeny, ktoré buď milujete alebo nenávidíte. Veľká väčšina týchto názorov je spojená najmä s hlavným predstaviteľom a propagátorom tejto meny, Rogerom Verom. Ten je totižto výraznou kryptomenovou osobnosťou, ktorá má extrémne veľa nepriateľov najmä kvôli svojmu prehnanému vyjadrovaniu.

Rovnako býva BCH často kritizovaný kvôli tomu, že je extrémne centralizovaný. Veľká väčšina mincí je totižto stále vlastnená najmä tímom okolo Rogera Vera, ktorý tak môže mať moc ovplyvňovať cenu. Aj napriek tomu je však BCH stále piatou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Takto vysoko sa drží takmer už od svojho počiatku a tak je jasné, že fanúšikovská základňa tejto kryptomeny je naozaj veľká.

Práve preto sa môžeme domnievať, že situácia môže pre túto kryptomenu vyzerať v budúcnosti lepšie. Tím má stále všetko vo svojich rukách a komunita je dostatočne veľká na to, aby podporila vývoj a následne zmeny na blockchaine tejto kryptomeny. Otázkou iba zostáva, či to Bitcoin Cashu pomôže vylepšiť svoju nie práve najlepšiu reputáciu.

Chcem využiť akciu

Zdroj: https://btcmanager.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart