BITCOIN BANKOMATOV už je viac ako 3 000 po celom svete

Počet Bitcoin bankomatov prekročil v máji počet 3,000 a rýchlosť inštalácie je na úrovni šiestich nových zariadení denne. Najnovšie údaje z CoinATMradar ukazujú, že počet Bitcoin bankomatov na celom svete je 3,125.

Táto informácia prichádza len 15 mesiacov po tom, ako sa na začiatku roka 2017 počet vyšplhal na prvú tisícku- to naznačuje zrýchľujúce sa tempo, ktoré dnes predstavuje 6 inštalácií denne.

Aj počas poklesov sa dajú vychytať plusové obchody, pridaj sa do našej VIP.

V apríli spoločnosť Bitcoinist informovala o štarte bankomatu vo Veľkej Británii– BCM ATM, ktorej rýchla expanzia je len jedným príkladom rýchlo rastúceho trhu. Len za jedenásť mesiacov počas roku 2017 počet bankomatov BCB ATM vzrástol zo 7 na 32. Navyše, pokles ceny Bitcoinu v prvom kvartáli 2018 nemal veľký vplyv na mieru inštalácie. V skutočnosti, naposledy kedy došlo k výraznému pádu ceny, sa písal rok 2015, kedy bola cena Bitcoinu len 200 USD.

Trh s rastúcimi cenami sa však v posledných troch rokoch zrýchľoval. Z najnovších údajov môžeme s istotou predpokladať dve veci: 1) dopyt po nákupe(a predaji) Bitcoinu prostredníctvom bankomatov  sa zvyšuje a 2) obchodný model je pre operátorov z veľkej časti ziskový napriek kolísaniu cien.

Podiel dvojsmerných bankomatov, ktoré umožňujú nákup aj predaj, sa navyše zvýšil na viac ako 35 percent, a operátori získavajú poplatky na oboch stranách obchodu v priemere 8,77 percenta za transakciu.

Bitcoin však naďalej zostáva kráľom vo svete kryptomien, aj napriek zvyšujúcemu sa počtu možností predaja altcoinov. V skutočnosti 99,99% všetkých počítačov podporuje platformu Bitcoin, zatiaľ čo iba 50% všetkých zariadení podporuje niektoré typy altcoinov. Litecoin je najobľúbenejším altcoinom, ktorý podporuje 47,8% bankomatov, pričom druhým je Ethereum na úrovni 28,1%.

Súčasne zostávajú Spojené štáty jasným vodcom v bankomatoch s viac ako 1800 strojmi, následne Kanada s počtom 477, a potom Rakúsko, ktoré má 174.

Rýchlejší nákup a predaj, keď to nechcete robiť on-line

Samozrejme, Bitcoin bankomaty sú len jedným z aspektov oveľa väčšieho priemyslu, ktorý poskytuje služby nákupu a predaja kryptomien. Existuje množstvo fyzických miest, kde je možné zakúpiť Bitcoin, napr.: prostredníctvom poukážok, darčekových kariet, kioskov s webovými peniazmi atď.

Napríklad ktokoľvek si môže kúpiť Bitcoin v 1 357 švajčiarskych železničných kioskoch vo Švajčiarsku. Ukrajina sa môže pochváliť takmer 7 000 stánkami s webovými peniazmi. V Kanade je rozšírená sieť pokladníc Flexepin a nachádza sa na viac ako 5 500 miestach.

Mimochodom 10 nových Bitcoin-bankomatov pribudlo aj na rôznych zastávkach pražského metra. Čo sa viete dočítať v tomto článku – https://www.lupa.cz/aktuality/v-prazskem-metru-bylo-zprovozneno-10-bankomatu-na-kryptomeny/

Všetky tieto služby poskytujú užitočné možnosti pre tých, ktorí radšej nerobia online výmeny a chcú rýchlo kúpiť alebo predať Bitcoin za niektoré miestne hotovosti. Súčasne rastúce tempo rozširovania poukazuje na zdravý priemysel, ktorý sa prispôsobil volatilným trhovým podmienkam.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart