Bitcoin alebo altcoiny ? Čo bude viac rentabilné v roku 2020 ?

Teraz, keď sa trhový sentiment zmenil a obchodníci sa cítia býčí, prichádza dôležitá otázka, bitcoin alebo altcoiny? Pozrime sa, ktorá investičná stratégia môže mať väčšiu návratnosť.

KÚPIŤ BITCOIN ALEBO ALTCOIN ?

Býčia nálada je späť a obchodníci dávaju svoje prostriedky na svoje obľúbené blockchainové projekty. Otázka pre väčšinu investorov je otázka, ktorá kryptomena bude mať najväčšiu návratnosť? Je to Bitcoin, najväčšia minca podľa kapitalizácie alebo altcoiny s menšou trhovou kapitalizaciou ?

Bitcoin je najviac decentralizovaným projektom s najväčším počtom používateľov a najlepšími odborníkmi v oblasti počítačovej techniky, ktorí v súčasnosti pracujú na rozvoji sietí. Má najväčší sieťový efekt, najviac podporovanú infraštruktúru vybudovanú okolo neho a najlepšie predpoklady v oblasti samostatnosti. Možno však to najdôležitejšie pre obchodníkov je, že Bitcoin má aj najlikvidnejšiu a je najbezpečnejšou sieťou s najvyššou cenou hashovej sadzby POW na overenie transakcií.

Altcoiny sú na druhej strane zvyčajne oveľa viac prchavé a riskantnejšie. Nie sú tak bezpečné, nemajú toľko likvidity a často ich možno napadnúť, pretože majú nižšiu mieru hashovania alebo sú menej bezpečné. Niektoré altcoiny majú kompetentné devs, iné nie. Každý altcoin by sa mal posudzovať od prípadu k prípadu a investori by ho mali dôkladne preštudovať skôr, ako do neho investujú.

Altcoiny s veľkou kapitalizaciou ako Bitcoin Cash alebo Ethereum majú slušné množstvo infraštruktúry. Napríklad DeFi má na ETH investíciu takmer miliardu dolárov.

ALTCOINY PONÚKAJÚ VYSOKÚ VOLATILITU

Mnohí obchodníci s altami majú radi volatilitu altcoinov hlavne pokial ide o tie altcoiny s nízkou kapitalizáciou, pretože ponúkajú oveľa väčší zisk, ak začnú svoj rast na mesiac. Väčšina altcoinov stúpa, keď rastie bitcoin, niekedy oveľa viac ako samotný BTC, to isté však platí, ak BTC začne aj klesať.

Počas roku 2017 v býčom trende sa niektorí obchodníci stali milionármi, veľa krát z držania altcoinu, ktorý náhle získal veľkú pozornosť, buď kvôli partnerstvu alebo novej funkcii. Napriek tomu väčšina altcoínov stratila počas medvedieho trhu viac ako 90% svojej hodnoty a niektoré projekty zomreli, čím investori držali vrece bezcenných kryptomien.

Bitcoin dramaticky poklesol a niekoľkokrát stratil viac ako 80% svojej ceny, ale tiež klesli z 0,06 USD na historicky najvyššiu hodnotu 19 891 USD, čo predstavuje zisk 33 151 566,66%. Je to veľmi volatilné, ale kvôli jeho obmedzeným dodávkam a pravidlám konsenzu je to veľmi bezpečná investícia s takmer neobmedzeným potenciálom nárastu.

Altcoiny by sa mali vnímať skôr ako penny stock, čo znamena doslovne akcie pod dolár. Možno zažijeme ďalší Google, Amazon alebo Tesla, ale to nie je veľmi pravdepodobné. Pravdepodobne to bude o šťastí. Každý altcoin je veľmi odlišný od druhého a tiež veľmi odlišný od bitcoinu. Určite si myslíme, že je tu veľa kvalitných projektov ako LINK, Monero, Tézos a xy ďalších. Opatrnosť však nadovšetko.

Ak plánujete investovať do altov, urobte si vlastný prieskum a uvedomte si, že nenápadný marketing senzibilizuje takmer každý altcoinový projekt.

Bitcoín môže byť zaujimavou investíciou do roku 2020. Nielenže sa považuje za aktívum bezpečného útočiska, ale je to tiež pôvodná kryptomena a prostredníctvom procesu BIP neustále vedie vývoj blockchainu. Altcoiny vám môžu priniesť viac peňazí ako bitcoin ale zároveň aj rýchlejšie spôsobiť stratu.

Trejdovať Altcoiny môže byť aj zábava, vďaka našim trejderom Romanovi a Marekovi

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-vs-altcoins-which-will-make-you-more-money-in-2020/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart