Binance bude žalovať Forbes – FUD voči kryptomenám sa začína šíriť médiami

Kryptomenové spoločnosti sa priveľmi často do súdnych sporov nepúšťajú. Oveľa častejšie sa v nich nachádzajú ako strany, ktoré sa musia obraňovať. Tentokrát sa ale karta obrátila a Binance, jedna z najväčších kryptomenových búrz, žaluje celosvetovo známy magazín Forbes a jeho dvoch zamestnancov. Podľa burzy Binance totižto Forbes 29. októbra zverejnil článok, ktorý obsahoval nepravdivé informácie, zavádzal a očierňoval burzu Binance.

Binance podalo žalobu

Burza Binance oficiálne podala žalobu na spoločnosť Forbes Media a zamestnancov Michaela del Castilla a Jasona Bretta. Článok s názvom „Leaked Tai Chi Document Reveals Binance´s Elaborate Scheme To Evade Bitcoin Regulators“ má byť podľa spoločnosti Binance zavádzajúci, neobsahuje dôveryhodné informácie a úmyselne očierňuje túto kryptomenovú burzu.

Okrem iného sa v danom dokumente, ktorý je taktiež predmetom sporu, mala nachádzať premyslená schéma na to, ako sa Binance pomocou obchodnej platformy Koi Trading snaží umožniť obchodovanie kryptomien v USA bez regulácii. Profity z tohto obchodovania ale mali patriť burze Binance, na ktorej účty mali byť aj preposielané.

Aspoň to mal podľa Forbes článku z 29. októbra zverejniť Harry Zhou, spoluzakladateľ OTC platformy Koi Trading. Samozrejme Binance všetky tieto obvinenia popísané v článku odmieta a aj kvôli tomu sa rozhodla pre právne kroky voči Forbes Media. Navyše, ako ukázali informácie burzy Binance, Harry Zhou pre túto spoločnosť nikdy nepracoval, čím sa celý spor len prehlbuje.

Burza Binance pritom žiada nielen formálne ospravedlnenie a stiahnutie článku z obehu, ale taktiež aj finančnú kompenzáciu, ktorej výška nebola uverejnená. Burza mala údajne kvôli tomuto článku prísť o „ milióny“ dolárov. Binance však čaká neľahká úloha, pretože bude musieť dokázať, že Forbes a obaja autori článku „úmyselne a ľahkomyseľne ignorovali pravdu“ alebo že zverejnili článok aj napriek tomu, že vedeli, že obsahuje klamlivé informácie.

Začínajú média útočiť na kryptomeny?

Binance pritom nie je jediným príkladom toho, že média aj mimo kryptomenového sveta sa začínajú o tomto sektore vyjadrovať oveľa viac. Horšie na tom ale je, že nie všetky tak robia za účelom pravdivo informovať. Iba v posledných dňoch sa objavilo hneď niekoľko článkov, ktorých účelom nebola prezentácia kryptomien v pozitívnom svetle. Samozrejme nikto nehovorí, že treba byť zaslepený a informovať iba o kladoch tohto sektora.

Avšak aj článok na Financial Times s názvom „The elusive promise of Bitcoin“ (Prchavý sľub Bitcoinu) aj článok na Fox Business „Bitcoin no match for gold in coronavirus world“ (Bitcoin sa nemôže porovnávať so zlatom vo svete koronavírusu) kritizovali Bitcoin ako držiteľ hodnoty. Podľa nich Bitcoin nenaplnil svoj potenciál ako držiteľa hodnoty a oveľa lepšie sa darí zlatu.

Prečítajte si tiež: OKEx už o týždeň opäť umožní výbery z burzy

Tieto vyjadrenia sú až na smiech, ak sa človek pozrie na tohtoročný graf Bitcoinu a zlata. Bitcoin si od 11. marca, kedy zaznamenal najnižšiu cenu tento rok (približne 3 750 dolárov) prilepšil ku dnešnému dňu už o takmer 380 %.

Zlato sa od toho istého dňa, kedy zaznamenalo najnižšiu sumu približne na 1 450 dolároch, dostalo na aktuálnych 1870 dolárov čo činí pekný nárast približne 30 %. Medzitým sa už dokonca nachádzalo aj na sume 2 075 dolárov, čím si vytvorilo svoje ATH, s rastom až 42 %, avšak od tejto sumy sa len postupne prepadlo nižšie. Aj keby sa tak však nestalo, tak Bitcoin si za rovnaký čas dokázal prilepšiť až 10x viac, ako zlato, čím jednoznačne poukazuje, že v tomto období sa na neho pozerali investori oveľa viac ako na držiteľ hodnoty, ako na najznámejší drahý kov.

Aj preto sa takéto články zo strany tak veľkých médií dajú prinajmenšom vnímať ako zavádzajúce, čím potvrdzujú, že na FUD (Fear, Uncertainty, Doubt), voči kryptomenám si budeme musieť zvyknúť.

Zdroje: https://zycrypto.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart