Bilión dolárový titán Fidelity prevzal Bitcoin Lightning pochodeň a pripravuje krypto platformu pre inštitucionálnych investorov

Fidelity Digital Assets, krypto rameno bostonského správcu aktív Fidelity Investments, včera predal pochodeň Bitcoin Lightning Network susedom v Cambridge – Harvard Business School.

Táto pochodeň je symbolickou Bitcoin transakciou, ktorá má momentálne hodnotu okolo $150 a ľudia po celom svete si ju predávajú medzi sebou, aby ukázali, aké jednoduché je používať Lightning Network (LN), čo je sieť navrhnutá ako nadstavba na bitcoinovej sieti, ktorá umožňuje rýchlejšie platby s menšími poplatkami. V prípade Lightning Network Trust Chain (reťaz dôvery) každý ďalší účastník pridáva malú sumu a veľkosť transakcie sa tak postupne zväčšuje.

Fidelity spravuje aktíva klientov v hodnote 7 biliónov dolárov. Po zverejnení rekordných ziskov v piatok, kedy odhalili ročný zisk 6 miliárd dolárov a tržby dosahujúce až 20.4 miliárd, sa Fidelity stala prvou finančnou inštitúciou, ktorá prebrala pochodeň a preukázala tak podporu Bitcoinu ako životaschopnému platobnému nástroju.

VIP skupina ma všetko, čo potrebujete

Po prebraní pochodne od Bitcoin fanúšika @wiz ju Fidelity posunula Harvard Business School pred začiatkom ich každoročného Blockchain Summitu.

Fidelity je veľkým hráčom v lákaní inštitucionálnych investorov do kryptomien. Na základe silných fundamentov krypta sa tento gigant rozhodol v marci spustiť novú krypto správcovskú službu.

Harvard je jedna z niekoľkých elitných univerzít, ktoré vraj držia v portfóliách aj Bitcoin a krypto aktíva.

Fidelity a Harvard sa tak pripojili k najväčším influencerom v kryptosfére, ktorí sa stali nosičmi pochodne, akými sú CEO Binance, Changpeng Zhao a CEO Twittru a Square, Jack Dorsey.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart