Bitcoin hashrate láme rekordy, zatiať čo zisk klesá

Bitcoin láme všetky doterajšie rekordy v hashrate od svojho vzniku, zatiaľ čo zisk z ťaženia klesá.

Hashrate je merná veličina výkonnosti v Bitcoin sieti. Jeho jednotkou je hash/s (hash za sekundu). Je to merná jednotka množstva výpočtovej sily, ktorú Bitcoin sieť spotrebováva. Toto meranie sa priebežne vypočítava každých 10 minút.

Hashrate Bitcoin siete sa v 4. augusta pohybovala vo hodnotách 52,051,674 TH/s. Výkon sa od začiatku roka strojnásobil, ale táto skutočnosť nemala veľký dopad na príjmy ťažiarov.

Bitcoin hashrate sa týka rýchlosti ťažby. Ťažba si vyžaduje, aby ťažobný stroj, riešil komplexné výpočty a hľadal bloky. Bitcoin ťažba, hashrate a obťažnosť sú spoločne prepojené na rôznych úrovniach.  Ak dôjde k nárastu hashrate, úroveň obťažnosti sa zvýši a to následne vedie k tomu, že ťažiari získajú časť hodnoty BTC a časť transakčných poplatkov.

Avšak nedávne zvýšenie hashrate neviedlo k zvýšeniu ziskovosti. Môže to byť výsledok nákladov na elektrickú energiu potrebnú pre ťažbu. Niektorí špekulanti sa domnievajú, že väčšina ťažiarov tiež neaktualizovala svoje stroje. Každopádne čím väčšia obtiažnosť ťažby, tým väčšie náklady a teda menší zisk.

Upozornenie: Tento článok je subjektívnym názorom autora na danú kryptomenu na základe zhromaždenia viacerých zdrojov a informácií. Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart