Barry Silbert: V roku 2020 sa budú obchodovať kryptomenové spoločnosti už na tradičných trhoch

Barry Silbert je CEO spoločnosti Digital Currency Group, pričom sa na svojim Twitteri často vyjadruje o budúcnosti kryptomien. Podľa jeho posledného tweetu sa zdá, že kryptomenové spoločnosti začínajú byť vnímané ako dobrá forma investície, avšak nie v takom zmysle, v ako boli doteraz. Barry Silbert totižto zverejnil, že sa k nemu dostáva stále viac a viac prezentácii o mergeroch (zlúčení podnikov a spoločností), ktoré zapadajú do kategórie SPAC (special-purpose acquisition companies). Práve z tohto dôvodu si myslí, že kryptomenové spoločnosti sa objavia na tradičných trhoch ešte do konca tohto roku.

Nastane boom s IPO SPAC spoločností?

„SPAC prezentácie ku mne prichádzajú takmer z každej strany. Preto si myslím, že budeme mať verejne obchodované kryptomenové spoločnosti ešte tento rok.“

Tak znel pôvodný tweet Barryho Silberta, ktorý upriamil pozornosť na to, že SPAC spoločností začína byť viac a viac. Ide o špeciálny druh spoločnosti, ktorá má vyzbierať peniaze od IPO investorov a neskôr ich investovať do rôznych biznisov. Hlavnou výhodou tejto formy vyzbierania peňazí pre spoločnosť je jej rýchlosť. Klasické IPO môže trvať niekoľko mesiacov, pričom pri SPAC IPO je možnosť dostať sa na burzu už do pár týždňov.

Jedným z príkladov SPAC IPO procesu je Pershing Square Capital Management Billa Ackmana, ktoré začalo obchodovať svoje akcie iba tento týždeň. Celkovo by sa však mohlo spoločnosti podariť vyzbierať až viac ako 7 miliárd dolárov. Práve takým istým spôsobom by mohli fungovať aj SPAC IPO kryptomenových spoločností, pokiaľ by ich predstavitelia zvolili tento druh vyzbierania peňazí.

Coinbase a Ripple medzi prvými?

Kryptomenová burza Coinbase by mohla byť medzi prvými, ktoré sa na takúto zmenu odhodlajú. Iba pred pár týždňami sme informovali o tom, že je v plánoch tejto burzy dostať sa na tradičné verejne obchodované trhy či už prostredníctvom IPO alebo direct listing. Doteraz však nedošlo ku oficiálnemu potvrdeniu alebo vyvráteniu tejto správy zo strany predstaviteľov danej burzy a tak nie je s úplne jasné to, či k takémuto kroku naozaj príde.

Ako sa však hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne a tak sa dané informácie museli začať šíriť na základe nejakej udalosti. Pokiaľ by však išlo o pravdivé informácie, tak by sa Coinbase mohla stať prvou spoločnosťou z kryptomenového sveta, ktorej akcie by boli verejne obchodované na tradičných trhoch a burzách.

Prečítajte si aj správy za posledný týždeň: Správy týždňa – Rast Etherea, LTC a BCH na Grayscale Investments alebo kryptomeny v bankách v USA

Ďalšou spoločnosťou, ktorá by mohla mať podobný cieľ je spoločnosť Ripple. Podľa jej CEO, Brada Garlinghousa by sa tento trend mohol v kryptomenovom svete rozšíriť koncom roku 2020 až začiatkom 2021. Taký bol jeho názor na túto situáciu ešte začiatkom tohto roku na World Economic Forum v Davose.

„V najbližších 12 mesiacoch uvidíme IPO v kryptomenovom/blockchainovom svete. Nebudeme ani prvými a ani poslednými, avšak očakávajte nás v popredí… je to prirodzeným vývojom pre našu spoločnosť.“

Aj Coinbase aj Ripple by tak mohli patriť medzi úplne prvé spoločnosti z kryptomenového sektora, ktorých akcie by sa verejne obchodovali. Coinbase by sa dokonca mohla rovno zaradiť medzi spoločnosti s 10 miliardovou trhovou hodnotou, kedže ich trhová hodnota minulý rok bola odhadnutá na viac ako 8 miliárd dolárov.

Kedy sa to však stane nie je jasné, kedže ani jedna z nich nevydala oficiálne stanovisko s plánom na to, ako chcú na tomto cieli pracovať. Aké spoločnosti budú nasledovať je zatiaľ tiež vo hviezdach, avšak ako sa zdá, málo ich určite nebude.

Zdroj: https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart