Banky ponúkajúce služby spojené s virtuálnymi menami? Prichádza nová realita

Banky ponúkajúce služby spojené s virtuálnymi menami? Prichádza nová realita

Bitcoin môže konečne dosiahnuť širšiu popularitu v odvetví finančných technológií.

Nórska najväčšia online banka, Skandiabanken, nedávno oznámila svoje plány ponúknuť klientom možnosť prepojiť bankové účty s vlastníctvom kryptomeny.

Zatiaľ čo niektorí môžu vidieť tento krok ako využitie bitcoinu jednou z tradičných bánk, v skutočnosti to predstavuje nový posun vo vývoji kryptomeny do väčšieho priestoru v oblasti finančných technológií.

Skandiabanken oznámila svoje zámery tento týždeň, aby umožnila užívateľom spojiť svoj bankový účet s účtom Coinbase, čo umožní užívateľom vidieť svoje zostatky kryptomeny v rámci bankovej aplikácie.

Aplikácia umožňuje používateľom prezerať si svoje majetky, rovnako ako ostatné investície. Aplikácia ale zatiaľ nezahŕňa schopnosť kupovať a predávať kryptomeny. Banka zdôrazňuje, že doposiaľ nepovažuje bitcoin za menu, ale za inú triedu aktív.

To je pravdepodobne začiatok trendu, v ktorom uvidíme spájanie Bitcoinu so širšími trendmi v oblasti finančných technológií, ktoré ponúkajú zákazníkom inovatívne, ak nie špecializované služby.

Oddelenie bankovníctva

Po celom svete preberá mobilné bankovníctvo vedenie nad aktivitami, ktoré sa sústreďujú na pobočke – v Nórsku napríklad 91% populácie vstupuje online na stránky bánk.

Rozširovanie služieb finančných technológií, ktoré „oddeľujú“ tradičné bankové funkcie, v kombinácií s dospievaním prvej internetovej generácie, urýchľuje tento trend.

Okrem toho, od roku 2018 začína platiť smernica o európskych revidovaných platobných službách (PSD2). Táto smernica stanovuje, že banky musia zdieľať zákaznícke údaje s tretími stranami prostredníctvom rozhrania API, čo by mohlo zahŕňať prístup k službám kryptomien.

Takže kombinácia online bankovníctva, služieb finančných technológií a otvoreného API rozhrania poukazuje na stieranie hraníc medzi tradičným a alternatívnym finančníctvom.

Nové bankové inštitúcie, ako je Skandiabanken, podnikajú kroky smerujúce k akceptovaniu bitcoinov a altcoinov ako dôveryhodných aktív. Pokiaľ by tento trend pokračoval, tak by sa kryptomeny mohli stať pevnejšie konsolidovanou súčasťou nového prostredia finančných technológií.

To bude klásť ešte väčší tlak na zákonodarcov, aby predložili komplexné plány na reguláciu novej triedy aktív.

Je tiež pravdepodobné, že to napomôže k vývoju ďalšej generácie služieb spojených s kryptomenami.

A hoci to neznamená, že sa bitcoin a podobné aktíva stávajú mainstreamom, tak sa ukazuje, že finanční narušitelia môžu začať meniť príbeh, ktorý už niekoľko desaťročí stagnuje a že kryptomeny sú tu, aby sa usadili vo väčšom priestore finančných technológií.

zdroj:coindesk.com

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart