Bank of France: Ethereum a Ripple môžu byť kľúčom ku CBDC

Centrálne banky po celom svete neriešia iba problémy s aktuálnou neľahkou situáciou, ale takisto sa už dlhší čas snažia prísť na to, aký postoj zachovať voči kryptomenám. Rovnako sa však snažia vyriešiť aj problémy spojené s CBDC (central bank digital currency). Veľká väčšina z centrálnych bánk si totižto uvedomuje, že skôr či neskôr budú musieť podobnú digitálnu menu implementovať. Avšak žiadna z týchto bánk zatiaľ netuší, ako to spraviť.

Bank of France žiada o pomoc

Centrálna banka Francúzska, Bank of France, spúšťa akýsi experimentálny program. Ten by mal určiť, či je táto banka v kombinácii s rôznymi spoločnosťami schopná implementovať CBDC. Táto digitálna mena by mala slúžiť najmä na medzibankové transakcie. To všetko vyplýva z oficiálneho stanoviska, ktoré vydala Bank of France minulý pondelok. Rôzne spoločnosti sa môžu prihlásiť do tohto programu do 15.mája. Spolu s centrálnou bankou Francúzska majú identifikovať ekonomické benefity a potenciálne využitie pre digitálnu menu francúzskej centrálnej banky.

„Veľkou výzvou je nájsť také využitie, ktoré by neohrozilo aktuálne využitie peňazí vo forme, v ktorej ich poznáme. S vybranými spoločnostami sa pokúsime nájsť také riešenie, ktoré pomôže s efektivitou a plynulosťou finančného systému. Všetko by malo slúžiť na celkové zlepšenie finančného sektoru.“

Chcem využiť akciu

Centrálna banka sa pozerá na Ethereum a Ripple

Čo je zaujímavé je fakt, že Bank of France sa pritom nebráni možnosti využitia už existujúcej kryptomeny pre vlastnú CBDC. Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) majú byť pritom najvážnejšími kryptomenovými kandidátmi, na ktoré sa má táto banka pozerať.

„Blockchain by mal byť hlavnou technológiou, ktorá by mala zastrešovať CBDC. Práve blockchainy kryptomien ako Ethereum alebo Ripple by pritom mohli slúžiť ako ideálne platformy pre túto úlohu. Aktíva tejto wholesale CBDC by mali byť preto tokenizované na blockchaine a Ethereum a Ripple by mohli byť vážnymi kandidátmi.“

Francois Villeroy de Galhau, riaditeľ Bank of France oznámil spustenie tohto experimentu ešte v decembri 2019, avšak detaily o tom, čo bude Bank of France vyžadovať, pridal až minulý týždeň. Jeho cieľom má byť pritom dopomôcť Francúzsku, aby sa stalo prvým štátom, ktorý vydá svoju vlastnú digitálnu menu.

Francúzsko to však jednoduché mať určite nebude. Najvážnejším konkurentom na spustenie svojej prvej CBDC je totižto stále Čína, ktorá má podľa neoverených informácii už spúšťať beta verziu na testovanie. Ak by však Čína nebola prvou krajinou, ktorej sa podarí spustiť vlastnú CBDC, tak medzi najvážnejších kandidátov stále patria krajina ako Švédsko, Švajčiarsko, USA, Kanada alebo dokonca celá Európska únia. Či sa teda Bank of France rozhodne spolupracovať s Európskou centrálnou bankou alebo sa rozhodne implementovať CBDC sama je zatiaľ veľmi nejasné. Avšak fakt, že sa táto banka pozerá na kryptomeny ako Ethereum alebo Ripple naznačuje, že to s digitálnou menou myslí táto banka vážne.

Zdroj: https://dailyhodl.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart