Bakkt začne dnes užívateľské testovanie Bitcoin futures.

Bakkt, dcérska spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE), čo je americká firma, ktorá vlastní burzu v New Yorku, začne dnes užívateľské testovanie jeho Bitcoinom krytých futures kontraktov. Predpoklad ostrej prevádzky je do konca tohto štvrťroka.

Ako bolo spomenuté v blog poste, publikovanom Adamom Whiteom, prevádzkovým riaditeľom Bakktu, Bitcoin futures budú zalistované a bude sa s nimi obchodovať v ICE Futures časti.

Krypto trhy potrebujú lepšie obchodné nástroje a viac jasnosti pri regulovaní

White, bývalý viceprezident Coinbasu, poznamenal, že inštitucionálni investori neinvestujú do priestoru digitálnych aktív tak aktívne, ako ma iných finančných trhoch. Verí, že infraštruktúra krypto trhov musí byť vylepšená a vytvorené jasné regulačné pokyny, aby sa pritiahli klienti z inštitúcií.

White vysvetlil, že krypto trhy majú relatívne nižšie objemy obchodov a nedostatočnú likviditu, spolu s nedostatkom cenovej transparentnosti, kvôli nejasnosti pri regulovaní a limitovanej dostupnosti vhodných obchodných nástrojov pre profesionálnych investorov.

Bakkt bude ponúkať fyzicky vyrovnané Bitcoin futures kontrakty

Manažment Bakktu sa zamýšľa poskytnúť vyhovujúce finančné produkty tým, že ponúkne regulovanú úschovu ako súčasť ich denne a mesačne zabezpečených Bitcoin futures kontraktov. Spoločnosť taktiež plánuje postaviť dôveryhodnú infraštruktúru pre jej otvorenú, bezproblémovú a globálnu sieť, ktorá bude bezpečne používaná na kupovanie a predávanie digitálnych aktív, zároveň aj obchodovanie s nimi.

Jednou z najočakávanejších ponúk produktov Bakktu sú fyzicky vyrovnané denné futures kontrakty pre Bitcoin. Firma plánuje poskytnúť tieto kontrakty investorom vo viac ako 30 rôznych krajinách.

Čaká sa na regulačný súhlas

V decembri 2017 začali CME Group a CBOE vydávať Bitcoin futures kontrakty vyrovnané v hotovosti. Spoločnosti ako Bakkt a LedgerX by potenciálne mohli priniesť viac Bitcoinu do inštitucionálnych trhov, keď by ponúkali fyzicky vyrovnané Bitcoin futures.

Krypto traderi ale budú musieť prejsť KYC a AML pravidlami, kým dostanú povolenie na získanie Bitcoin futures kontraktov. V súčasnosti čaká manažment Bakktu na povolenie od Komisie pre termínované obchody s komoditami (CFTC) predtým, než spustia ich krypto futures produkty.

Bakkt ponúkne denné a mesačné Bitcoin futures kontrakty

Podľa údajov z oficiálnej webstránky Bakktu boli finančné produkty spoločnosti vytvorené po tom, ako získali spätnú väzbu od rozličných akcionárov. Manažment Bakktu poznamenáva, že ich Bitcoin futures dovoľujú inštitúciám prísť do kontaktu s krypto aktívami vysoko bezpečným a vyhovujúcim spôsobom.

Spoločnosť plánuje ponúkať denne vyrovnávané Bitcoin futures kontrakty, čo umožní traderom vykonávať transakcie na „trhu v rovnaký deň.“ Bakkt taktiež umožní mesačné Bitcoin futures, aby umožnil trading v „najbližšom mesiaci …“

Zdroj : https://cryptoslate.com/bakkt-will-begin-user-testing-for-bitcoin-futures-on-july-22/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart