Azerbajdžanská centrálna banka diskutuje o budúcej implementácii Blockchain technológie 

Azerbajdžanská centrálna banka diskutuje o budúcej implementácii Blockchain technológie 

 

 

V poslednej dobe začali banky z celého sveta experimentovať s Blockchain technológiou, ktorá ponúka rýchlejšie transakcie, nižšie náklady a zníženú byrokraciu. Nedávne správy naznačujú, že Azerbajdžanská centrálna banka skúma potenciál spojený s touto technológiou.

Azerbajdžanská centrálna banka organizuje Blockchain stretnutie

Minulý týždeň najvyšší predstavitelia CBA usporiadali stretnutie, na ktorom diskutovali o potenciáli a budúcom výskume Blockchain technológie. Na stretnutí sa zúčastnil prvý podpredseda banky, švajčiarsky štátny námestník pre hospodárske záležitosti, námestník regionálneho riaditeľa pre južný Kaukaz a predseda predstavenstva spoločnosti Swiss Trub Trading.

Správy poukazujú na to, že stretnutie bolo zamerané na viacero tém, vrátane využitia Blockchain technológie v zahraničných krajinách a integrácie digitálnej identifikácie do platobných a informačných systémov banky.

Je však dôležité zdôrazniť, že predseda CBA Elman Rustamov uviedol, že banka naďalej zastáva konzervatívny postoj v otázke digitálnych mien:

„Azerbajdžanská centrálna banka zastáva konzervatívny postoj v súvislosti s kryptomenami. Kryptomeny nie sú paralelou finančného menového systému, sú vysoko rizikovým investičným aktívom.“

Bez ohľadu na to, CBA plánuje v krátkej budúcnosti implementovať Blockchain technológiu do svojho bankového a finančného sektora. To značí, že banka pravdepodobne čoskoro začne betatesting rôznych Blockchain systémov.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:Themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart