Austrálska vláda poskytla 8 mil. grant energetickému Blockchain projektu

Austrálska vláda poskytla 8 mil. grant energetickému Blockchain projektu

 

 

Austrálsky solárny startup Power Ledger bol príjemcom 8,25 mil. austrálskych dolárov zo strany austrálskej vlády pre najnovší projekt využívajúci Blockchain technológiu.

Podľa vyhlásenia spoločnosti Power Ledger, austrálska vláda poskytne $2.57 miliónov na podporu najnovšieho projektu v meste Fremantle v západnej Austrálii. Dodatočných $5.68  bude financovaných prostredníctvom projektových partnerov vrátane univerzity Curtin, Murdoch univerzity, Curtinovho výpočtového inštitútu, LandCorp, CSIRO/Data61, CISCO a Power Ledger.

Projekt testujte Blockchain pre určenie toho, ako mestá dokážu využívať technológiu a analýzu dát na integráciu distribuovaných energetických a vodných systémov. Power Ledger uvádza, že skúška bude zahŕňať nízkouhlíkové a nízkonákladové systémy, ktoré budú inštalované a pripojené pomocou distribučnej účtovnej knihy, keď dodáva:

„Veľká solárna fotovoltaická elektráreň (PV), solárne fotovoltaické strešné panely, okrskový akumulátor, stanica na nabíjanie elektrických vozidiel a zachytávacie systémy budú riadené Blockchain technológiou a dátovou analýzou a budú demonštrovať vzájomne prepojenú infraštruktúru budúcich smart miest.“

Brad Pettitt, starosta mesta Fremantle, povedal:

„Táto spolupráca medzi existujúcou infraštruktúrou, obnoviteľnou energiou a inovatívnymi technológiami je v súlade s našim cieľom – Jedna planéta: nulová uhlíková energia – a pomôže nám zabezpečiť trvalú udržateľnosť základných služieb pre komunity, ktoré tu žijú.“

Zapojenie startupu Power Ledger bude znamenať poskytnutie transakčnej vrstvy pre obnoviteľné zdroje, ako aj model vlastníctva pre komunitný akumulátor.

Očakáva sa, že projekt začne v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov a bude pokračovať v priebehu dvoch rokov.

Už v minulosti sa Power Ledger podieľal na Blockchain projektoch. V septembri prišla informácia, že solárny startup sa spojil s maloobchodným energetickým gigantom Origin Energy, aby spustil skúšku na základe Blockchain peer-to-peer (P2P) energetického trhoviska Power Ledger. Cieľom je určiť schopnosť Blockchain obchodnej platformy presne a bezpečne preniesť spotrebiteľské dáta naprieč regulovanej sieti.

Minulý mesiac spoločnosť získala viac než $34 mil. AUD pre energetický trh solárneho startupu. Vďaka tomu šlo o prvý austrálsky startup, ktorý zorganizoval ICO.

Tieto finančné prostriedky budú smerovať k ďalšiemu rozvoju energetického trhu, prostredníctvom ktorého môžu vlastníci nehnuteľností nakupovať a predávať nadbytočnú solárnu energiu. Power Ledger predpovedá, že P2P trh ročne ušetrí jednej priemernej domácnosti približne 475 dolárov.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:cryptonews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart