Austrália láka turistov už aj na kryptomeny

Agnes Water, pobrežné mestečko na východe Austrálie sa stalo prvým mestom prijímajúcim kryptomeny. Je zamerané hlavne na turistov. Platbu v kryptomenách už poskytuje vyše 30 sprostredkovateľov cestovného ruchu – cestovné kancelárie, ubytovanie, reštaurácie a iné. A ďalší sa pridávajú takmer každý deň.

Momentálne je možné platiť kryptomenami Bitcoin, Bcash, NEM, Litecoin, Dash a Ethereum.

Ďalšie miesto, ktoré vďaka spoločnosti TravelByBit prijíma kryptomeny je letisko v Brisbane. Krypto je tam zavedené v každom letiskovom obchode.

TravelByBit je spoločnosť, ktorá integruje platby kryptomenami v Austrálii. Jej cieľom je zabezpečiť, aby turista, ktorý príde do Austrálie, mohol všetko zaplatiť kryptomenami – či to je cestovanie, ubytovanie, reštaurácia alebo zábava. Momentálne sa jej to podarilo u vyše 120 poskytovateľov služieb.

Špeciálne sa potešia návštevníci, ktorí platia kryptomenou XEM (NEM). Tí majú zľavu od 10 do 25% vo všetkých prevádzkach, ktoré prijímajú krypto cez TravelByBit.

Prečo práve NEM? TravelByBit požiadal o finančnú podporu z fondu pre rozvoj NEM ekosystému (NEM community fund). Ako protislužbu ponúkol integrovanie XEM do svojho systému a vytvorenie fondu, ktorým bude dotovať platby v XEM.  NEM komunita, teda držitelia XEM v hlasovaní tento návrh schválili.

Welcome to Agnes Water 1770, Australia’s first digital currency town, powered by TravelbyBit and #NEM! https://www.visitagnes1770.com.au/

Uverejnil používateľ NEM 30. máj 2018

 

V NEM komunitnom fonde je momentálne zhruba 60 miliónov Eur a je využívaný pre malé a stredne veľké projekty, ktoré chcú používať NEM blockchain či už ako platobný prostriedok, alebo na tokenizáciu aktív. Každý, kto chce robiť projekt na NEM blockchain a nechce zbierať peniaze pomocou ICO, môže požiadať o podporu z tohto fondu.

Ak plánujete cestovať do Austrálie a radi by ste využili svoje kryptomeny, navštívte stránku https://www.travelbybit.com/merchants  s listom vyše 100 poskytovateľov služieb v Austrálii. S výmenou Eur na Austrálske doláre sa už nebudete musieť trápiť.

 

Ak necestujete do Austrálie tak príjdite aspoň do Žiliny.

Tešíme sa na vás na prednáške o kryptomenách 22.6. o 18:00. 

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart