Argentína dostala na Vianoce 7 nových Bitcoinových bankomatov

Argentína končí rok na Bitcoinovej vlne po tom, čo Athena Bitcoin Argentina uviedla do prevádzky 7 nových Bitcoinových bankomatov a ďalšie sú na ceste. Týmto sa stala krajinou so štvrtým najvyšším počtom Bitcoinových bankomatov v Latinskej Amerike.

Argentína dostáva viac Bitcoinových bankomatov

Pred rokom 2018 na tom Argentína s počtom Bitcoinových bankomatov nebola veľmi dobre, s iba 2 v celej krajine. Oba z nich sa nachádzali v hlavnom meste Buenos Aires s tým, že jeden z nich bol dizajnovaný ako herný automat a slúžil zároveň ako vzdelávací nástroj. Jeden z jeho dizajnérov Santiago Molins je aktuálne riaditeľom oddelenia inovácií v Athena Bitcoin.

Vyskúšaj si našu školu kryptomien a nauč sa všetko, čo správny kryptotrejder potrebuje

Od septembra firma inštalovala 5 nových bankomatov vo vysoko navštevovaných lokalitách ako obchodné domy a Walmart. Všetky sú v Buenos Aires a podľa Molinsa sú tam naviac ešte 2, ktoré nie sú zobrazené na CoinATMRadar. Dodal tiež, že do konca roka a v januári uvedú do prevádzky ďalší v blízkom meste La Plata.

„Myšlienkou je uviesť do prevádzky posledné 2-3, ktoré máme v laboratóriu v prvom alebo druhom januárovom týždni. V tomto momente pokrývame hlavné mesto Buenos Aires a jeho okolité oblasti.“

Prečo náhle zvýšenie?

Skok z dvoch Bitcoinových bankomatov na 12 alebo 13 je veľmi pôsobivým rastom. Dôvodom za tým je, ale niečo trochu menej pôsobivé, nakoľko Argentína prechádza podobnou finančnou krízou ako Venezuela. Čo sa týka humanitných záležitostí Argentína je na tom ďaleko lepšie ako Venezuela, ale inflácia v krajine dosahuje veľmi vysokú úroveň. Lokálne hodnoty Bitcoinu vzrástli po tom, čo sa obyvatelia rozhodli uchýliť k Bitcoinu a iným kryptomenám, aby ochránili svoje úspory. Pokiaľ sa situácia v Argentíne nezlepší, môžeme očakávať ďalší nárast v počte Bitcoinových bankomatov.

Čo, ale so 4000 sľúbenými bankomatmi?

V máji, Bitcoinist ohlásil, že znižovanie regulácií bude znamenať explóziu v počte bankomatov v krajine. Americká firma Odyssey ponúkla dohodnutých 4000 bankomatov s tým, že 200 už nainštalovala v priebehu predošlého roka. Vyzerá to však tak, že to boli iba reči. V októbri Odyssey stále plánovala zavedenie 150 bankomatov do konca tohto roku, z ktorých 80% malo byť funkčných do konca januára 2019. Toto malo byť nasledované 1600 bankomatmi inštalovanými do konca ďalšieho roka.

Podľa tohto vyzerá byť lepšie počítať zariadenia, ktoré sú už v prevádzke ako tie, ktoré sú stále u niekoho v hlave.

Zdroj: 1


Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart