Apple začína kráčať smerom ku kryptomenám.

Technologický kolos sa potichu pridáva k podpore kryptografie spustením nástroja pre developerov. Otvorene ale nehovorí nič o kryptomenách okrem predstavenia nových symbolov Bitcoinu. Je to ticho pred búrkou alebo Applu naozaj utečie vlak?

Zdá sa, že Apple konečne podniká svoje prvé kroky do sveta kryptomien. Odhaľovanie jeho pripravovaného vydania softvéru iOS 13 obsahovalo kryptografický nástroj pre developerov.

Prvé starostlivo vybrané kroky spoločnosti Apple do odvetvia kryptomien, vyhýbajúce sa slovám ako Bitcoin a blockchain, prichádzajú potom ako sociálny mediálny gigant Facebook, výrobca Samsung Galaxy a ďalšie globálne technologické spoločnosti začali experimentovať s vlastnými verziami podpory pre kryptomeny.

Mnohí z tohto odvetvia dúfajú, že najnovšia vlna záujmu o Bitcoin a krypto zo Silicon Valley podnieti rast ceny Bitcoinu späť na svoje historické maximá vo výške takmer 20 000 USD.

Nedávne oživenie Bitcoinu a špekulácie, že niektoré z najväčších technologických spoločností na svete od spoločnosti Apple až po Twitter sa zaujímajú o toto odvetvie, podnietilo obnovený záujem hlavného mainstream prúdu.

Apple oznámil iPhone CryptoKit na svojej konferencii Worldwide Developers Conference, ktorá prebieha celý týždeň v Cupertino. CryptoKit nástroj umožňuje developerom implementovať hashovanie, generovanie kľúčov a šifrovanie aplikácií iOS. CryptoKit nahradí predchádzajúci systém spoločnosti Apple, CommonCrypto.

Spoločnosť tiež vydala novú sadu symbolov a medzi tisíckami znakov sú štyri bitcoinové logá. Dve kruhové logá BTC a dva štvorce. Nespomenula žiadne symboly pre Ethereum a iné kryptomeny.

„Prvýkrát môžu developeri využiť bezpečnú enklávu na správu kľúčov, hesiel používateľa v iPhone, čím sa dosiahne podobná úroveň bezpečnosti ako pri hardvérových peňaženkách, čo je významný krok“ povedal Alejandro Machado, spoluzakladateľ spoločnosti Open Money Initiative. Šéf TrustWallet Radchenko si takisto myslí, že sme veľmi blízko premeny Iphonu na hardwerovú peňaženku.

Apple mal v minulosti už pestrú skúsenosť s aplikáciami pre kryptomeny, dokonca aj pôvodne delistoval Coinbase zo svojho App Store, ale dnes už môžeme používať celý rad ďalších aplikácií.

Fanúšikovia spoločnosti Apple a iPhone rýchlo reagovali na nový nástroj CryptoKit od spoločnosti Apple, pričom mnohí tvrdia, že to nie je niečo, čo zmení pravidlá hry. Apple mal aj predtým systém nazývaný CommonCrypto, ktorý mal podobné fuknkcie ako CryptoKit.

CryptoKit je dobrá správa pre vývojárov spoločnosti Swift, ale nie je to tak, ako očávali ľudia v Ethereum komunite. Jeden z najväčších konkurentov iPhone, Galaxy spoločnosti Samsung, odhalil tento rok svoj najnovší model, ktorý obsahuje aj krypto peňaženku, aj keď bez podpory Bitcoinu.

Zdroj :https://www.forbes.com/sites/billybambrough/2019/06/06/apples-iphone-is-taking-its-first-steps-into-bitcoin-and-crypto

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart