Antalya Homes predáva nehnuteľnosti v Turecku aj za Bitcoin

Po celom svete si realitný priemysel začína všímať, aké výhodné je predávať nehnuteľnosti za Bitcoin. Napríklad popredná turecká realitná kancelária Antalya Homes oznámila, že v roku 2018 predala deväť nehnuteľností za Bitcoiny.

Kupovanie nehnuteľností Bitcoinom umožňuje kupujúcim vyhnúť sa transakčným stratám

Prijímanie kryptomien odráža poslanie spoločnosti Antalya Homes prijímať globálne trendy a ponúkať kupujúcim “väčšiu flexibilitu pre jednoduchší nákup”. V tlačovej správe z 5. marca 2019 Bayram Tekce, predseda predstavenstva Antalya Homes vyhlásil:

Platba kryptomenami umožňuje spoľahlivejšie a rýchlejšie transakcie než prevod peňazí medzi bankovými účtami a bez strát. Je veľmi výhodné predávať nehnuteľnosti tým, ktorí chcú využiť svoje investície do kryptomien v oblasti nehnuteľností.

Antalya Homes akceptuje Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum (ETH).

Tekce tiež uviedol, že vzhľadom na to, že hodnota trhu s nehnuteľnosťami v krajinách, ako je napríklad Turecko, sa naďalej zvyšuje, vďaka kryptomenám  ” môžu investori presunúť svoje investície do menej rizikovej a bezpečnejšej oblasti a znásobiť svoje úspory”.

Webová stránka spoločnosti Antalya Homes vysvetľuje, že vzhľadom na volatilitu kryptomien je presná suma kryptomien požadovaná pre platbu vypočítaná využitím presnej hodnoty podľa burzy. Ďalej majú kupujúci možnosť zaplatiť Bitcoinom časť a zvyšok fiat menou.

Predaj nehnuteľností za Bitcoin je čím ďalej populárnejší

Nákup nehnuteľnosti s Bitcoinom sa stáva trendom po celom svete. Okrem Turecka boli pomocou Bitcoinu zakúpené domy v Dubaji, vo Veľkej Británii a v niekoľkých amerických štátoch, ako sú Kalifornia, Florida a Delaware.

Dokonca aj paláce sú na predaj za Bitcoin. Napríklad Rick Hilton, predseda Hilton a Hyland, ponúkal rímske sídlo, nazývané Palazzetto, za 38 miliónov dolárov prostredníctvom Bitcoin aukcie.

Naozaj je teraz možné využiť Bitcoin pri kúpe domu, farmy, pozemku alebo letného sídla takmer kdekoľvek na svete. Napríklad Bitcoin Real Estate ponúka stránku, kde predajcovia môžu prezentovať svoj majetok po celom svete.

Bitcoin Real Estate tvrdí:

Sme tu, aby sme podporili využívanie Bitcoinu na nákup nehnuteľností. Môžete predať svoj majetok, kupujúci zaplatí v digitálnej mene Bitcoin a vy dostanete americké doláre, euro, atď.

Čo si myslíte o využívaní Bitcoinu na trhu s nehnuteľnosťami Vy?

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart