Andreessen Horowitz pridá ďalší kryptomenový fond – jeho výška môže dosiahnuť až 1 miliardu!

Spoločnosť Andreessen Horowitz, známa tiež ako a16z, nie je v kryptomenách vôbec nováčikom. Ide o kapitálový fond zaoberajúci sa riskantnejšími investíciami, pričom do kryptomien táto spoločnosť investovala už niekoľko krát rôznymi spôsobmi. Andreessen Horowitz investovala napríklad do Ripplu alebo Coinbase (kde aktuálne vlastní podiel v hodnote 11 miliárd dolárov). Pravdepodobne aj vďaka úspechu s investíciami do kryptomien či kryptomenových spoločností sa a16z rozhodla vytvoriť ďalší kryptomenový fond, ktorý by však mal teraz výrazne prekonať tie predošlé.

Už tretí kryptomenový fond

Oficiálne správy o tejto novinke boli zverejnené včera prostredníctvom Financial Times, ktoré informovali o tom, že podľa zdrojov blízkych spoločnosti Andreessen Horowitz, sa má táto spoločnosť sústreďovať na vytvorenie kryptomenového fondu, ktorý by mal vyzbierať sumu medzi 800M dolárov a 1 miliardy dolárov od rôznych veľkých investorov.

Prečítajte si tiež: Binance NFT príde už v júni

Z pohľadu Andreessen Horowitz by išlo už o tretí kryptomenový fond. Prvý, ktorý bol vytvorený ešte v roku 2018 mal hodnotu približne 300 miliónov dolárov. Iba rok na to začala Andreessen Horowitz zbierať financie na druhý kryptomenový fond, ktorý sa v apríli roku 2020 uzavrel na hodnote 515 miliónov dolárov. Presne rok na to sa teda spoločnosť rozhodla pridať ďalší kryptomenový fond, ktorého hodnota by mohla dosiahnuť takmer dvojnásobok toho predchádzajúceho.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Andreessen Horowitz má pritom už niekoľko iných investícii v kryptomenách. Okrem spomínaných investícii do Ripple či Coinbase (kde je druhým najväčším držiteľom akcií) sa táto spoločnosť napríklad pred dvoma mesiacmi podieľala na investičnom kole do Optimism L2 škálovacích riešení.

Vo svojom portfóliu má ale spolupráce či investície do takých kryptomien, kryptomenových projektov či platforiem ako Dfinity, Libra, dYdX, Maker, Filecoin, Near či OpenSea. Zastúpenie tak majú investície nielen do kryptomien, ale aj priamo do NFT platforiem či DeFi (spomenúť ešte určite treba TrustToken či Uniswap). Celkovo spravuje táto spoločnosť približne 17 miliárd dolárov v rôznych investíciách.

Zdroje: https://blockworks.co/, https://u.today/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart