Andreas Antonopoulos: Bitcoin nebude nikdy anonymný

Pokiaľ sa už v kryptomenovom svete pohybujete nejaký ten čas, tak vám je meno Andreas Antonopoulos určite známe. Pokiaľ však neviete o koho ide, tak je to veľká chyba, ktorú treba zmeniť. Andreas Antonopoulos je totižto jedným z najznámejších podporovateľov Bitcoinu, edukátorov o kryptomenách a takisto mediálne známou osobnosťou. Ide o človeka, ktorý kryptomenovej komunite už mnoho dal a radí sa medzi úplnú špičku čo sa tohto sektoru týka. Rovnako platí, že jeho názory majú veľký vplyv a sú často podnetom na diskusiu. Jeden z takýchto názorov pridal aj včera.

Bitcoin nebude nikdy tak anonymný ako Monero

Na svojom kanáli na Youtube včera už klasicky zverejnil livestream, ktorý bol zároveň Q&A. Andreas Antonopoulos takto postupuje už niekoľko rokov, pričom práve jeho priame prenosy s otázkami a odpoveďami často vedú ku veľmi zaujímavým názorom. Včera sa prostredníctvom tohto streamu vyjadril, že si myslí, že Bitcoin nikdy nedosiahne takú úroveň, čo sa bezpečnosti a najmä anonymity týka, akú má Monero.

Antonopoulos si myslí, že vytvorenie a používanie takých bezpečnostných a anonymných prvkov, aké sa používajú na Monere, by spôsobilo veľkú mieru kontroverzie a pravdepodobne aj odporu v komunite Bitcoinu. Taktiež si myslí, že štruktúra Bitcoinu jednoducho neumožňuje implementovanie ring signatures alebo stealth adresses.

„Myslím si, že čoskoro môžeme vidieť Schnorr, Taproot a Tapscript, čo otvorí veľa dverí ku zlepšovaniu. Tie však stále nemôžu podporovať zero-knowledge proofs alebo iné typy ring signatures a stealth adresses, ktoré sú využívané na Monere. Bitcoin nie je anonymný coin.“

Tak zneli vyjadrenia tohto Bitcoin experta počas včerajšieho streamu. Napriek tomu, že Andreas samotný by teda rád uvidel viacej bezpečnosti a anonymity na Bitcoine, sám si nemyslí, že je to možné už iba kvôli náture Bitcoinu.

Andreas Antonopoulos nie je jediným, kto sa zaoberá touto témou

Najmä Schnorr, Taproot a Tapscript sú v kryptomenovej komunite spomínané viac a viac v spojení s Bitcoinom. Podľa mnohých členov by malo práve implementovanie vyššie spomenutých technologických riešení pomôcť s anonymitou Bitcoinu. Andrew Polestra zo spoločnosti Blockstream si napríklad myslí, že najmä Taproot a Schnorr môžu byť pre BTC prospešné.

Taktiež by sa vám mohol pozdávať aj tento článok: Spoločnosť patriaca pod burzu Kraken získala FCA licenciu pre obchodovanie derivátov

Ktoré z týchto riešení teda bude implementované ukáže až čas. Aj napriek tomu, že by mali určite pomôcť s bezpečnosťou a anonymitou transakcii, je takmer nemožné, že by sa Bitcoin dostal so svojou anonymitou až na úroveň kryptomeny Monero.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart