Americký spevák chce vlastnú kryptomenu, ale aj kryptomesto v Afrike

Americky spevák a raper Akon so senegalskými koreňmi prišiel s plánom vytvoril kryptomesto v Senegale. Hospodárstvo v Akon Crypto City chce založiť na vlastnej kryptomene Akoin.

Raper predstavil svoju víziu počas Cannes Lions 2018. Ako hovorí, Akoin sa bude dať používať na viac ako 800 hektárovom území, ktoré dostal priamo od prezidenta Senegalu Mackyho Salla.

Akon Crypto City sa prezentuje ako mesto, ktoré je 100-percentne založené na kryptomenách. Stredobodom transakcií však bude práve Akoin. Ležať bude neďaleko hlavného mesta Senegalu Dakar.

Umelec už v Afrike pracoval na projekte Lightning Africa, ktorý bol zameraný na výrobu slnečnej energie. „Myslím si, že blockchain a kryptomeny môžu znamenať záchranu pre Afriku v mnohých ohľadoch,“ vyhlásil. Odôvodnil to tým, že práve toto je spôsob, akým sa moc dostane znovu do rúk ľuďom a zavedie sa bezpečnosť do menového systému.

Kryptomena by mala podľa vlastného webu vyriešiť problémy začínajúcich podnikateľov oblasti, ktorí častokrát narážajú na nestabilnosť meny, infláciu a nedostatočné bankové služby.

Raper však nepovedal žiadne technologické detaily. „Prichádzam s konceptom, realizácia je na odborníkoch.“

1

Prvý zo série 3 webinárov o technickej analýze už v nedeľu 24.6.

Pre našich VIP členov je tento seminár zadarmo. 

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart