Americký daňový úrad je v pätách tisícom držiteľov Bitcoinu.

Americký daňový úrad (IRS) už začal posielať listy tisícom držiteľov Bitcoinu a kryptomien, ktorí nepodali alebo reportovali nesprávne daňové priznanie. Listy IRS zahŕňajú inštrukcie na platenie daní, úroku a pokút.

IRS dáva možnosť podať opravné alebo dodatočné daňové priznanie a doplatiť dane, úroky a pokuty.

IRS začal posielať informačné listy platičom daní v polovici júna 2019. Agentúra odhaduje, že do konca augusta tohto roka viac ako 10 000 subjektov dostane tieto listy.

26.júla 2019 informovalo IRS o tejto listovej kampani a a komisár IRS Chuck Rettig povedal nasledovné:

„Platiči daní by mali brať tieto listy veľmi vážne s tým, že si preveria svoje daňové priznania a ak treba, pozmenia predošlé príjmy a doplatia dane, úroky a pokuty.“

Rettig taktiež varoval používateľov Bitcoinu a iných kryptomien, že IRS vystupňuje kampaň proti neplatičom daní, konkrétne tých, zahŕňajúcich krypto transakcie. Poznamenal:

„IRS rozširuje snaženie ohľadom virtuálnych mien, vrátane zvýšeného používania analýz dát. Sme zameraní na presadzovanie práva a pomáhanie platičom daní plne porozumieť ich povinnostiam a náležite ich splniť.“

IRS vyžadovala od Coinbasu poskytnutie dát o amerických zákazníkoch

Navyše, táto vládna agentúra naznačila, že mená týchto platičov daní, ktorí vlastnia kryptomeny, boli získané cez niekoľko aktivít.

A ako už bolo v minulosti spomenuté, v spojení s týmto už od roku 2017 IRS vyžaduje od Coinbasu, najväčšej bitcoinovej burzy v Spojených štátoch, poskytnutie informácií o viac ako 14 000 zákazníkoch, ktorí sú americkými platičmi daní.

IRS povedal, že považuje kryptomeny ako Bitcoin za majetok na účely federálnych daní, čo znamená, že akékoľvek zisky alebo straty z ich predaja by mali byť vo všeobecnosti zaznamenané ako zisky alebo straty z predaja kapitálu. V súčasnosti označuje IRS Bitcoin a ostatné kryptomeny ako „virtuálne meny“.

A preto nie je kúpa Bitcoinu predmetom dane. Avšak, platenie touto kryptomenou na kúpu niečoho iného je predaj Bitcoinu, podobný predaju majetku. Preto je predmetom dane. Správa IRS, vydaná 23.marca 2018, to špecifikuje takto:

Transakcie virtuálnych mien sú zdaniteľné zákonom, presne ako transakcie akéhokoľvek iného majetku.“

Platiči daní by mohli byť vystavení trestnému stíhaniu.

Vskutku, toto oznámenie od IRS zdôrazňuje, že ich súčasná kampaň o virtuálnych menách môže dospieť až ku kriminálnemu vyšetrovaniu. Vyhlásenie IRS varuje:

„Platiči daní, ktorí nesprávne reportujú alebo vôbec neoznámia príjmy z transakcií s virtuálnymi menami sú vystavení doplatku daní, pokút alebo úrokov. V niektorých prípadoch by mohli byť neplatiči daní vystavení trestnému stíhaniu.“

Zdroj:https://bitcoinist.com/us-tax-collector-irs-is-sending-letters-to-thousands-of-bitcoin-holders/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart