Americká SEC obvinila zakladateľa EtherDelta z prevádzkovania neregistrovanej burzy.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy obvinila zakladateľa decentralizovanej Ethereum burzy EtherDelta z prevádzkovania neregistrovanej burzy.

Ako DEX umožnila táto crypto obchodná platforma používateľom obchodovať s tokenmi na Ethereum blockchaine bez nutnosti registrácie či vkladania aktív do peňaženiek kontrolovaných burzami. Obchodovanie bolo riadené smart kontraktom, no platforma bola závislá od infraštruktúry, o ktorú sa staral jej operátor.

Podľa SEC, EtherDelta nelegálne umožňovala používateľom obchodovať s tokenmi, ktoré SEC považuj e za cenné papiere, ktoré podliehajú federálnemu zákonu, čo z nej robí neregistrovanú burzu s cennými papiermi.

“EtherDelta má používateľské rozhranie aj funkcie online burzy s cennými papiermi a mala sa tak registrovať u SEC či požiadať o výnimku” povedala Stephanie Avakian, spoluriaditeľka presadzovacieho oddelenia SEC.

“Sme svedkami obdobia dôležitých inovácií na trhu s cennými papiermi vďaka využívaniu technológie distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger technology)” dodal Steven Peikin, spoluriaditeľ presadzovacieho oddelenia SEC. “Ale aby sme chránili investorov, tieto inovácie vyžadujú pozorný dohľad SECu nad digitálnymi trhmi a presadzovanie existujúcich zákonov.”

Zachary Coburn, zakladateľ EtherDelta, súhlasil s  nariadením a taktiež súhlasil zaplatiť 300,000$ z nelegálnych príjmov, spolu s 13,000$ za kompenzáciu a 75,000$ pokutu, aj keď nepotvrdil ani nezaprel zistenia SEC.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart