Americká centrálna banka (FED) chystá nový platobný systém.

Centrálna banka Spojených štátov oficiálne odhalila, že spustí zúčtovaciu platobnú službu v reálnom čase. Táto iniciatíva má za cieľ posilniť platobnú infraštruktúru v krajine. Okrem toho, prichádza to v čase, kedy sa banky čoraz viac orientujú na krypto kvôli globálnym platbám v reálnom čase. Je to vôbec potrebné?

FedNow Service bude fungovať 24/7

Služba sa bude volať „FedNow Service.“ Navyše, bude fungovať nepretržite a pokúsi sa vytvoriť systém pre rýchlejšie platby v Spojených štátoch.

Táto nová medzibanková zúčtovacia platobná služba v reálnom čase má byť spustená buď v roku 2023 alebo 2024 a má byť dostupná firmám aj súkromným osobám.

Rozhodnutie preorganizovať americký platobný systém na modernejší, ktorý funguje cez pracovné dni, večery aj víkendy, prichádza v dobe, kedy sa veľké finančné inštitúcie už začali zaoberať krypto a blockchain platbami, aby vyriešili rýchle globálne zúčtovania platieb.

Fed v oficiálnom tlačovom vyhlásení spomína, že toto „prinesie ekonomické výhody jednotlivcom a biznisom tým, že im poskytne viac flexibility na narábanie s ich peniazmi a vykonávanie časovo citlivých platieb“.

Chystá sa Fed prijať krypto?

Podľa jedného z guvernérov FEDu „každý si zaslúži mať tú istú schopnosť vykonávať a prijímať platby okamžite a bezpečne, a každá banka si zaslúži mať tú istú možnosť poskytovať takúto službu jej komunite. FedNow dovolí bankám všetkých veľkostí v každej komunite v krajine poskytovať platby ich zákazníkom v reálnom čase.“

Samozrejme, toto je presvedčenie, ktoré väčšina krypto užívateľov a spoločností mala už dlhú dobu. Je povzbudzujúce vidieť, že Fed uznáva, že potrebuje zúčtovací platobný systém v reálnom čase. Avšak, už je menej povzbudzujúce vidieť, že sa to deje len kvôli tlaku zo strany krypto odvetvia.

Navyše, krypto komunita ukázala nad týmto plánom určité zmätenie. Konkrétnejšie, prečo by mal Fed vynaložiť 5 rokov na vyvíjanie nového systému, keď sú krypto riešenia už teraz dostupné.

Anthony Pompliano, spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets, odvtedy tweetol, že „Bitcoin je už dostupný.“ Gabor Gurbacs, šéf spoločnosti VanEck, namiesto toho tweetol diplomatickejšiu odpoveď na blížiaci sa systém v reálnom čase od Fedu:

„Skvelé, že Fed sa stavia k inovácií v digitálnych aktívach a platbách inteligentne a s výhľadom do budúcnosti. Odporúčam zvážiť výhody Bitcoinu, funkčnej, spoľahlivej základnej vrstvy pre zdravé peniaze a s minimálnou dôverou.“

Zdroj :https://toshitimes.com/us-federal-reserve-reveals-new-real-time-payment-system-confusing-crypto-bulls/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart